Vykdydami sustiprintą transporto priemonių kontrolę, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai apie 16 val. Ruklos kaime, Paupio ir Neries gatvių sankryžoje patikrinimui sustabdė Latvijos piliečio vairuojamą „Mercedes Benz Sprinter“.

Muitininkai praneša, kad vairuotojas S. K. pareigūnams sakėsi esąs bedarbis, tačiau neoficialiai besiverčiantis vaisių ir daržovių pervežimu iš Lenkijos į Latviją. O į Lietuvą viso labo atvažiavęs paprašytas čia atvaryti mašiną.

Iš pažiūros be keliolikos tuščių dėžių furgone išties nieko daugiau nebuvo, tačiau patikrinus detaliau krovininio skyriaus priekinėje dalyje aptikta specialiai įrengta slėptuvė. Dviguba imitacine sienele atskyrus krovininę dalį, į slaptavietę buvo prigrūsta 60 dėžių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių „Minsk“.

Iš viso rasta 30 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 96 tūkst. eurų.

Vairuotojas prisipažino, kad šįkart, važiuodamas daržovių į Lenkiją susigundė „papildomu uždarbiu“, tadėl įsirengė furgone slėptuvę su kontrabandinėmis cigaretėmis.

Cigarečių kontrabanda ir „Mercedes Benz Sprinter“ sulaikyti, MKT Kauno skyriuje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Latvijos pilietis taip pat sulaikytas dviem paroms. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Beveik identiškas kontrabandos sulaikymas prieš porą mėnesių įvyko Prienuose. Vasario 5 d. MKT pareigūnai tokį pat „Mercedes-Benz Sprinter“ sulaikė Prienuose. Tuomet (irgi Latvijos piliečio vairuojamame sunkvežimyje) buvo aptikta kiek daugiau – 40 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė – 112 tūkst. eurų.