Policija pranešė, jog ikiteisminį tyrimą teisėsaugininkai pradėjo 2018 m. žiemą, gavę duomenų, kad Klaipėdos mieste heroiną platino 14 kartų už vagystes Lietuvoje ir Ispanijoje teistas bedarbis bei jo, 11 kartų už įvairius nusikaltimus (nužudymas, vagystės, sunkus kūno sužalojimas, neteisėtas disponavimas narkotikais bei kt.) teistas, bendrininkas.


Nustatyta, kad vasario-kovo mėn. įtariamieji pardavė heroiną keliems narkomanams, kurie, bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto policijos komisariato tyrėjais, buvo sulaikyti su įkalčiais.

Tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad narkotikus tiesioginiams platintojams tiekė 20-metis klaipėdietis ir 4 kartus už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimą teistas mažeikiškis.

Beje, 2017 m. rugsėjį Klaipėdoje šie pateko į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų ir „Aro“ kovotojų pasalą. Tąkart per kratas pas sulaikytuosius buvo rasta apie 1 kg įvairių narkotikų. Įtariamieji buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatus. Jiems buvo uždrausta bendrauti ir ieškoti tarpusavio ryšių, o mažeikiškis papildomai įpareigotas nepasišalinti iš gyvenamosios vietos.

Balandžio mėn. pradžioje, nakties metu, Klaipėdoje uostamiesčio teisėsaugininkai vieno daugiabučio laiptinėje sulaikė pirmąjį heroino platinimu įtariamą vyriškį.

Asmens kratos metu pas jį rasta apie 10 g kvaišalų. Įtariamojo bute sulaikytas ir jo Ispanijoje gyvenamąją vietą deklaravęs bendrininkas.

Po pusvalandžio priešingoje miesto dalyje kriminalistai ir „Aro“ pareigūnai sulaikė, įtariama, „narkobiznio“ organizatorius.

Pas mažeikiškį, jo automobilyje bei nuomojamame bute Kuosų g., teisėsaugininkai rado, įtariama, iš prekybos narkotikais gautų pinigų, kokaino, kanapių bei dopingo medžiagų.

Jo bendrininko, klaipėdiečio, bute rasta, įtariama, nusikalstamu būdu gautų pinigų ir dopingo medžiagų.

Keturi galimai organizuotoje grupėje veikę asmenys suimti 2 mėnesiams.

Prokuroro sprendimu, laikinai apribotos jų nuosavybės teisės į kratų metu rastas lėšas (apie 3 000 eurų).

Du įtariamieji pažeidė kitame ikiteisminiame tyrime jiems paskirtų kardomųjų priemonių sąlygas, todėl jų sumokėti 20 000 eurų ir 6 000 eurų užstatai galimai pereis valstybei.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.