Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Imuniteto valdyba turėjo duomenų apie 58 metų Visagino gyventoją, dirbantį Ignalinos atominėje elektrinėje. Tarnybos žiniomis, vyras vagia jėgainei priklausantį turtą – įvairius guolius, rankšluoščius, pirštines.

Taip pat gauta žinių, kad šioje nusikalstamoje veikoje visaginiečiui talkina 48 metų Ignalinos rinktinės Branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio jaunesnysis specialistas. Jėgainę saugojęs VSAT pareigūnas padėdavo darbuotojui išnešti pavogtas materialines vertybes.

Kovo 9 d. tarnybą baigusį pasienietį Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje sulaikė jo kolegos, VSAT Imuniteto valdybos pareigūnai. Jo uniformos kišenėse rasta guolių, po drabužiais – rankšluosčių. Tą pačią dieną sulaikytas ir jėgainės darbuotojas.

Abiejų vyrų namuose atliktų kratų metu taip pat rastos kelios dešimtys anksčiau pavogtų guolių, rankšluoščių ir pirštinių. Jų vertė nustatinėjama. Pavogti daiktai neskleidžia padidinto jonizuojančiosios spinduliuotės fono.

Pasieniečiui dėl vagystės ir piktnaudžiamo pareikšti įtarimai.

Po atlikto tarnybinio patikrinimo ketvirtadienį pasienietis buvo atleistas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą. Jis turėjo beveik 29 metų vidaus tarnybos stažą.

Dėl sulaikyto jėgainės darbuotojo vyksta vidinis tyrimas. Materialines vertybes vogusiam visaginiečiui apribotas patekimas į atominę elektrinę.