Dėl įtariamųjų suėmimo spręs Šiaulių apylinkės teismas, rašo BNS.

Ketvirtadienį vyks išvažiuojamasis teismo posėdis ligoninėje, kur gydomas vienas sužeistųjų per policijos operaciją.

Kitų dviejų kardomosios priemonės klausimas bus sprendžiamas ketvirtadienį teisme, o ketvirtojo – penktadienį.

Visus jaunuolius prašoma suimti trims mėnesiams, nes jie gali bėgti, slėptis, trukdyti procesui, mano prokuratūra.

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo įvykdyti plėšimą ir kitų nusikaltimų.

Šiaulių apskrities policijos vadovas Ramūnas Sarapas trečiadienį sakė, kad policija į vyrų gaudynes įsivėlė pareigūnams šiaurės Lietuvos mieste Joniškyje sustabdžius įtartiną automobilį. Keturi iš jo išlipę vyrai pasileido bėgti į įvairias puses.

Du iš jų – 27 metų Paulius Petronis ir 35 metų Artūras Riabovas – buvo sulaikyti iš karto, dar vienas sulaikytasis bėgdamas į pareigūnus nukreipė ginklą. Atsakydami į tai policininką pašovė 29-ių Jevgenijų Kravčiuką į ranką ir koją.

Pasak Šiaulių policijos vado, pašautas sužeistasis dar bėgo apie 500 metrų, tada užsidarė patalpoje ir buvo sulaikytas tik pareigūnams į ją įsiveržus po nesėkmingų derybų. Stipriai kraujuojantis vyras buvo nuvežtas į Šiaulių ligoninę, jo sveikatai ir gyvybei pavojus negresia.

Popietę Joniškyje policija sulaikė Kristijoną Chadzevičių. Vyras apsuptas ir sulaikytas viename iš gyvenamųjų namų, sulaikomas jis nesipriešino.

K. Chadzevičiaus ieškojo gausios pareigūnų pajėgos, skelbta, kad jis gali būti ginkluotas. Joniškio miestas buvo užblokuotas, policija tikrino iš jo išvažiuojančius automobilius. Apie paieškas informuoti ir pasieniečiai bei Latvijos teisėsauga

Visi keturi asmenys yra siejami su organizuotu Šiaulių nusikalstamumu.

Kaip pranešė Šiaulių policija, šie asmenys Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų akiratyje buvo jau pusmetį. Trečiadienį pareigūnai vyko į Joniškį, turėdami informacijos, kad įtariamieji ketino susidoroti su teisėsaugai taip pat žinomu asmeniu, užvaldyti jo turtą – automobilį.

Įtariamųjų automobilyje rasta: dujų balionėliai, peilis, neperšaunamos liemenės, kūjis, metaliniai strypai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo įvykdyti ginkluotą plėšimą, neteisėto šaunamo ginklo laikymo, pasipriešinimo pareigūnams.