Šiaulių apskrities policijos pareigūnai baigė praėjusių metų pavasarį pradėtą tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimo Radviliškio rajone, Pociūnėlių miestelyje.

Šių metų sausį per specialią operaciją penkių miestelio gyventojų namuose buvo atliktos kratos, kurių metu rasti nusikalstamos veikos įkalčiai, o įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, praneša Šiaulių apskrities policija.

2016 metų pradžioje kriminalistus pasiekė informaciją, kad 24 metų Radviliškio r., Pociūnėlių kaimo, gyventojas galimai platina narkotines ir psichotropines medžiagas.

Šį įtarimą sustiprino ir įvykis Kėdainių rajone, Gudžiūnų kaime - pareigūnų sustabdytame automobilyje „Audi A3“, kurį vairavo 20-metis studentas, buvo rasta apie 50 gramų marihuanos ir 98 ekstazio tabletės. Vairuotojas buvo sulaikytas, uždarytas į areštinę, jam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Vienos Kauno kolegijos studentas, gyvenantis Kėdainių rajono kaime, kuris yra netoli Pociūnėlių, kvaišalus ne tik pats vartojo, bet juos gabeno į Kauną ir rengėsi jais pavaišinti savo draugus studentus.

Ikiteisminio tyrimo metu jis nurodė, kad šias medžiagas už 750 eurų įsigijo iš jau minėto 24 metų Pociūnėlių miestelio gyventojo. Ir jų iš šio žmogaus yra pirkęs ne vieną kartą.

Pastarasis į pareigūnų akiratį dėl neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymo buvo patekęs ir anksčiau. 2013 m. rugpjūtį jis už šią nusikalstamą veiką jau buvo teistas.

2016 m. kriminalistai pradėjo tikrinti informaciją, ar šis vaikinas neplatina kvaišalų. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai šio Pociūnėlių gyventojo ir su juo susijusių asmenų nebepaleido iš savo akiračio. Po kruopštaus ir daug kantrybės pareikalavusio tyrimo buvo surinkta pakankamai informacijos, kad minėtasis Pociūnėlių gyventojas narkotines ir psichotropines medžiagas platina, dėl to jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Keturiems kitiems šio kaimo gyventojams – dviem pusbroliams bei dviem pažįstamiems - pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, neturint tikslo jų platinti, mat pastarieji kvaišalus vartojo ir tai patvirtino šių metų sausio 10 d. pas juos atliktos kratos rezultatai.

Kriminalistai pas juos rado įvairius kiekius kokaino, kanapių bei kitų rūšių psichotropinių medžiagų. Jų šlapime buvo aptikta kvaišalų pėdsakų. Pas vieną įtariamąjį, be kvaišalų, buvo rasti 22 5,6 mm kalibro šoviniai, pas kitą - nešaunamasis ginklas kastetas. Tad jiems dar pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.