Bendraamžiai panevėžiečiai, 44 metų D. L. ir R. T., bei Kupiškio rajone gyvenantis 33 metų S. L. į rimtus nemalonumus pateko, kai šiemet vasarį Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai surado 1 kilogramą 119 gramų sintetinės psichotropinės medžiagos – MDMA, t. y. apie 10 tūkst. ekstazio tablečių. Narkotikus pareigūnai aptiko Panevėžyje sulaikę S. L. – jis vilkėjo liemenę, kurioje įrengtose slėptuvėse šios tabletės buvo paslėptos, praneša Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas, metu nustatyta, kad narkotikai buvo ką tik kontrabanda atgabenti iš Olandijos.

Tyrimo duomenimis, kupiškėnas S. L. lėktuvu nuskrido į Nyderlandų Karalystę, kur iš nenustatyto asmens už 7 tūkst. eurų įsigijo daugiau nei kilogramą psichotropinės medžiagos MDMA. Vėliau S. L. keleivius iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą vežančio automobiliu grįžo į Panevėžį, kur buvo kriminalistų sulaikytas. Įtariama, kad panevėžiečiai D. L. ir R. T. parūpino pinigų, už kuriuos psichotropinės tabletės buvo perkamos, surado jų tiekėją.

Manoma, kad minėti trys kaltinamieji veikė organizuotoje grupėje su dar vienu asmeniu, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas jam ėmus bendradarbiauti su teisėsaugos pareigūnais.

Pasak prokuroro A. Navicko, ekstazio tabletę narkotikų prekeiviai parduoda už 10-12 eurų. „Kriminalistų dėka į juodąją rinką nepateko itin didelis kiekis kvaišalų“, – sakė prokuroras.

Už disponavimą psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabandą veikiant organizuotoje grupėje Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 15 metų.