Marijampolės policija 2017 m. rugsėjo mėn. į teismą perdavė ikiteisminį tyrimą. Nusikalstama veika įtariami du septyniolikos metų vaikinai ir vienas suaugęs vyras (gim. 1970 m.).

Tyrimo metu nustatyta, kad vienas nepilnametis internetinėje svetainėje užsisakė netikrus Lietuvos apyvartoje esančius pinigus - 30 vnt. po 50 eurų (iš viso 1500 eurų), už kuriuos pavedimu sumokėjo 3 eurus.

Netikri pinigai buvo atsiųsti įtariamajam į namus, dalį jų jis perdavė kitam nepilnamečiui, kad realizuotų juos. O šis perdavė keletą netikrų 50 eurų banknotų Šakių rajono gyventojui (gim. 1970 m.), ne kartą teistam už įvairius nusikaltimus.

Vyras realizavo žinomai netikrą vieną 50 eurų banknotą atsiskaitydamas už prekes parduotuvėje, esančioje Kriūkų miestelyje. Dar vieną žinomai netikrą 50 eurų banknotą šis asmuo pateikė iškeisti Šakių rajono gyventojai (gim. 1944 m.), kurį ji iškeitė smulkesniais banknotais.

Kratų metų rasti visi netikri 50 eurų banknotai buvo paimti.

Į teismą perduotas ir kitas ikiteisminis tyrimas. Nusikalstamos veikos įvykdymu įtariami du Vilkaviškio r. sav. nepilnamečiai (gim. 1999 m.), kurie įgijo žinomai netikrų 50 eurų banknotų, iš kurių vieną realizavo už prekes Vilkaviškio parduotuvėje, kitos dvi 50 eurų kupiūros rastos įtariamųjų gyvenamajame kambaryje (ventiliacijos angoje).

Abu nepilnamečiai jau ne kartą teisti už kitas nusikalstamas veikas.
Už netikrų pinigų įgijimą, laikymą, realizavimą gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Policija primena, kad gyventojai turėtų būti atidūs atsiskaitydami ar gaudami grąžą prekybos (pvz., turguose, mugėse) ar paslaugų įmonėse, kurios neturi pinigų tikrinimo įrangos.

Atkreiptinas dėmesys, kad, paėmus į rankas bet kurį euro banknotą, derėtų pirmiausia atkreipti dėmesį į pagrindines apsaugos priemones – banknoto paviršius turi būti gruoblėtas, aiškiai turi matytis vandens ženkliai, metalizuotos juostelės, holograminės juostelės ir fragmentai, juose besikeičiantys paveikslėliai.