Š. m. kovo 8 d. Ukmergės rajone Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su rinktinės „Aras“ kovotojais, turėdami informacijos, sulaikė du Širvintų rajono gyventojus – 17-metį ir 22 metų vaikiną. Šie jaunuoliai buvo sulaikyti nusikaltimo vietoje, kur ketino į tą vietą atvykusį kurjerį užpulti, surišti, apiplėšti ir laikinai pagrobti. Bet į nurodytą vietą vietoj kurjerio, vežusio užsakytus termovizorius, atvyko specialiai paruoštas pareigūnas kriminalistas su „Aro“ kovotojais.

Tęsdami operaciją, pareigūnai Širvintose sulaikė ir jų bendrininką – 23 metų vyrą. Visi jie atsidūrė už grotų ‒ jiems buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė ‒ suėmimas. Šio, ir kitų sunkių nusikaltimų organizatorius, vadovavęs vykdytojams nuotoliniu būdu, tuo metu buvo laikinai pasislėpęs, bet, pajutęs artėjančio sulaikymo neišvengiamumą, pats atvyko į policiją, kur buvo pareikšti įtarimai ir dėl nepilnamečio asmens įtraukimą į nusikalstamą veiklą, praneša Vilniaus apskrities policija.

Sulaikytiems Širvintų rajono gyventojams buvo pareikšti įtarimai ir dėl sausio 11 d. padaryto plėšimo. Tuomet jie interneto parduotuvėje užsisakė du termovizorius, kurių bendra vertė beveik 6 000 eurų, su prekės pristatymu per kurjerį į Ukmergės rajoną. Į nurodytą vietą atvykusiam kurjeriui įtariamieji pagrasino ginklu, jį surišo, užmovė ant galvos maišą, įsodino į mikroautobusą ir, išvežę į mišką, paliko, o patys, pavogdami pinigus, termovizorius ir kitas siuntas, pasišalino.

Jie įtariami ir tuo, kad vasario 7 d. Vilniuje, Pilaitės rajone, į gatvę išviliojo pilietį, pagal skelbimą parduodantį termovizorių, o tuomet jį sumušė ir su pagrobtu daiktu pasišalino. Kriminalistai atliktų kratų metu surado ir paėmė didžiąją dalį pagrobtų daiktų, taip pat neteisėtai laikomus šaudmenis.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už padarytą ginkluotą plėšimą numato laisvės atėmimo bausmę nuo dvejų iki dešimties metų.