Policija praneša, kad po sėkmingos pareigūnų operacijos, nukreiptos prieš narkotikus Palangoje ir Kretingos rajone platinančius asmenis, baudžiamojon atsakomybėn patraukti du su organizuotu nusikalstamumu susiję asmenys.

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai sulaikė uostamiesčio teisėsaugininkams gerai žinomą palangiškį. Jo automobilyje rasta daugiau nei 200 g kokaino. Asmuo anksčiau teistas už nužudymą ir didelio kiekio psichotropinės medžiagos – metamfetamino kontrabandą į Švedijos Karalystę.

2009 metais jis buvo nuteistas Švedijoje ir perduotas Lietuvai. 2013 metais nuteistasis lygtinai paleistas iš pataisos namų, neatlikęs daugiau nei 3,5 metų laisvės atėmimo bausmės. Jam taikytos prevencinės poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.

Taip pat buvo sulaikytas anksčiau už kūno sužalojimą ir plėšimą teistas Vydmantų gyventojas. Pas jį rasta apie 300 g kanapių.

Kretingos rajono gyventojui teismas paskyrė 5 m. laisvės atėmimo. Kaltinamasis prisipažino dėl jam inkriminuojamo nusikaltimo padarymo, tad baudžiamoji byla teisme išnagrinėta supaprastinto proceso tvarka. Paskirta bausmė sumažinta trečdaliu (paskirti 3 m. 4 mėn. laisvės atėmimo) ir jos vykdymas atidėtas 3 metams.

Palangiškis nuteistas realia 9 m. laisvės atėmimo bausme. Tais pačiais pagrindais bausmė sumažinta trečdaliu. Prie paskirtų 6 m. laisvės atėmimo teismas pridėjo dalį pagal ankstesnį nuosprendį paskirtos bausmės. Galutinė bausmė – 6 m. ir 9 mėn.