Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo panaudojant smurtą. Byla dėl šio sunkaus nusikaltimo bus perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Policija praneša, kad vasario 13 d. sostinės policijos pareigūnai, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojus, Elektrėnų sav., Vievyje, sulaikė dvidešimt šešerių ir dvidešimt devynerių metų amžiaus šio miestelio gyventojus, įtariamus turto prievartavimu.

Sulaikytieji ankščiau jau į policijos akiratį pakliuvę vyrai vertė nukentėjusįjį važiuoti į Vokietiją ir už tam tikrą atlygį vogti iš automobilių multimedijų sistemas, vairus, kitas detales.

Įtariamieji nukentėjusiajam teigė, kad jis bus apmokytas tai daryti. Nukentėjusiajam, atsisakius važiuoti į Vokietiją daryti nusikaltimus, iš jo buvo reikalaujama pinigų.

Turto prievartavimas buvo daromas panaudojant ne tik psichinę, bet ir fizinę prievartą.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą, panaudojant fizinį smurtą, numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.