Pareigūnai praneša, kad rugsėjo 19 d., apie 16.20 val., Vilniuje uniformuotas karo policininkas vyr. eil. Igoris Klemka tarnybiniu automobiliu vyko atlikti užduoties. Artėdamas prie Nemenčinės plento ir Saulėtekio alėjos sankryžos, karys pastebėjo susidariusią spūstį. Įvertinęs, kad jau buvo darbo laiko pabaiga ir tokios spūstys nieko nestebina, karo policininkas kantriai laukė savo eilės, kol galės įveikti sankryžą.

Netikėtai prie Karo policijos automobilio iš priešpriešinės juostos privažiavo civilinė mašina ir jos vairuotojas paprašė kario suvaldyti pavojingą situaciją sankryžoje. Karo policininkas, įjungęs automobilio spec. paskirties švyturėlius ir garsinį signalą, aplenkė spūstį ir įvažiavo į sankryžą, kurioje pamatė spūsties priežastį – eismo įvykį, susidūrus automobiliams „Opel Omega“ ir „Isuzu Biox“.

Pirminiais duomenimis, automobilis „Opel Omega“, judėdamas iš Nemenčinės pusės Vilniaus centro link, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Isuzu“. Automobiliai nebuvo stipriai apgadinti, bet „Opel Omega“ vairuotojas norėjo pasišalinti iš įvykio vietos, o „Isuzu“ vairuotojas bandė jį sulaikyti.

„Opel“ vairuotojas, maždaug 40-ies metų amžiaus vyras, buvo labai agresyviai nusiteikęs, šiurkščiai stumdė „Isuzu“ vairuotoją, garbaus amžiaus vyriškį, ir jau buvo beužsimojęs suduoti smūgį. Būtent tuo momentu vyr. eil. Igoris Klemka spėjo pribėgti ir sugriebti agresorių už rankos, pareikalavo liautis smurtauti. Karo policininkas pastebėjo, kad konfliktuojantis asmuo buvo akivaizdžiai neblaivus – nuo vyro sklido stiprus alkoholio kvapas, jo akys buvo apsiblaususios, o kalba nerišli.

Asmuo, net matydamas, kad jį bando sulaikyti uniformuotas pareigūnas, neapsiramino ir stengėsi ištrūkti jėga. Karys, panaudodamas kovos veiksmus, užlaužė vyrui rankas, uždėjo antrankius ir perspėjo, kad bus panaudotos pipirinės dujos, jei asmuo priešinsis toliau. Sutramdęs smurtautoją, vyr. eil. Igoris Klemka automobilio „Isuzu“ vairuotojo pasiteiravo, ar jam nereikalinga medikų pagalba, bet vyras užtikrino, kad viskas gerai, ir medikų pagalbos atsisakė. Tuo momentu į įvykio vietą atskubėjo iškviesti policijos ekipažai.

Kariui perduodant pareigūnams smurtavusį asmenį, šis pradėjo įžeidinėti policijos patrulius, o prie jo dar prisijungė ir automobilio „Opel Omega“ keleivis, kuris iki savo kolegos sulaikymo nerodė akivaizdžios agresijos. Policijos pareigūnams teko sulaikyti abu asmenis ir išvežti juos į komisariatą aiškintis aplinkybių.

Likę įvykio vietoje policijos pareigūnai ir automobilio „Isuzu“ vairuotojas padėkojo karo policininkui už laiku suvaldytą situaciją ir profesionaliai atliktą darbą.