Teismui dar neprasidėjus G. Kontenis nevaldė emocijų, kaltino M. Kaziukaitytę aplaidumu, vadino ją narkomane. Vyras sakė, kad gailisi dėl vaiko mirties, tačiau dar labiau gailisi, kad susidėjo su tokia motina kaip M. Kaziukaitytė.

Taip pat vyras sakė, kad siekia viešumo ir kvietė visus žurnalistus į ateityje vykstančius teismo posėdžius.

G. Kontenis sakė, kad nelaimės dieną iš namų išėjus Monika jį užrakino, nepaliko nei raktų, nei telefono.

Paklaustas, kodėl Monika nekvietė pagalbos, M. Kontenis žurnalistams sakė, jog ji neturi jokių moteriškų instinktų.

„Tokias moteris reikia sterilizuoti kaip kates“, - pyko kaltinamasis.

„Aš ja tikėjau, galvojau, kad ji pasikeis, mylėjau ją, bet ji liko tokia pat“, - sakė M. Kontenis.

M. Kaziukaitytė tvirtino, kad jos sugyventinis viską išsigalvoja.

„Jis turi laiko galvoti nebūtiems dalykams. Aš kalta, tai pripažįstu, bet vaikas nesugrįš.

Monika tvirtino, kad vaiko tikrai nemušė, nes kai išėjo iš namų mažylis buvo sveikas, bet sugrįžus rado merdijantį Matuką.

„Jis meluoja. Tai Gediminas iš manęs atėmė telefoną ir neleido skambinti greitąjai“, - pasakojo moteris.

Nukentėjusysis mirusio vaiko tėvas teismo prašo iš kaltinamųjų priteisti 3000 eurų neturtinės žalos.

„Tikiuosi nors kartą Lietuvoje bus teisybė. Milijoną kartų bandžiau įsivaizduoti, kaip žmonės taip gali padaryti“, - sake Matuko tėtis.

M. Kaziukaitytė yra įtariama žiauriai nužudžiusi savo artimą šeimos narį – bejėgiškos būklės mažametį sūnų ir piktnaudžiavusi tėvų teisėmis ir pareigomis.

G. Kontenis įtariamas žiauriai nužudęs bejėgiškos būklės mažametį ir tris kartus sukėlęs fizinį skausmą ar nežymų sveikatos sutrikdymą.

Kraupus nusikaltimas Kėdainiuose buvo įvykdytas sausio 24-osios rytą, kai poros neregėtą įsiūtį sukėlė tai, jog vaikas neištarė skaičių pavadinimų.

G. Kontenis neslepė, kad vaikas buvo mušamas. Kauno klinikų medikai iškart nustatė, kad mušant vaiką buvo naudojami ne tik kumščiai, bet ir kiti daiktai. G. Kontenis pripažino, kad kankindamas vaiką naudojo diržą ir net telefono pakrovėją.

Vyras vaiką talžė ir vonioje - po smūgio vaikas griūdamas atbulas trenkėsi galvyte į radiatorių. Tada vaiko būklė ėmė sparčiai blogėti, o motina tuo metu ramiausiai paliko G. Kontenį su leisgyviu sūneliu miegoti.

Grįžus motinai pora jau pradėjo nerimauti, kad Matukas jaučiasi vis prasčiau. Jam iš ausyčių ir nosies ėmė piltis kraujas, vaikas ėmė vemti.

M. Kaziukaitytė išskubėjo į vaistinę. Čia ji prašė vaistų nuo galvos traumos, tačiau tokių negavo, o kai kurie vaistininkai liepė nedelsiant kviesti medikus. Galiausiai jau leisgyviui vaikui ji parnešė paprasčiausių vaistų nuo skausmo.

Deja, tuo metu vaiko būklė buvo jau tokia prasta, kad vaistų jis nesugebėjo praryti. Akivaizdu, kad pora iki pat paskutinės minutės vengė kviesti medikus ir stengėsi, kad apie nusikaltimą niekas nesužinotų. Galiausiai medikai iškviesti, kai vaikutis jau nebekvėpavo.

Atvykę medikai berniuką rado sunkiai sužalotą ir be gyvybės ženklų. Kauno klinikų medikai neslepė, kad vaiko patirti sužalojimai buvo labai sunkūs - visas kūnas nusėtas mėlynėmis, sužeistos galvos smegenys, plaučiai.

Berniukas buvo skubiai operuotas. Po operacijos jo būklė buvo kritinė, o gyvybę palaikė tik speciali aparatūra.

Sumuštas berniukas išgyventi šansų neturėjo – mažylio galimybes medikai vertino labai prastai. Sausio 27 d. 7.30 val. mažamečio gyvybė užgeso.

Papildyta. Prokuroras V. Gataveckas papasakojo, kad kaltinamoji M. Kaziukaitytė pripažįsta savo kaltę dėl piktnaudžiavimo motinystės teisėmis, tačiau neigia, kad dėl jos veiksmų mirė vaikas.

Prokuroras sako, kad viso ikiteisminio tyrimo metu ir iki dabar abu kaltinamieji bandė keisti parodymus, siekdami kaltę suversti vienas kitam.

Per antradienį tikimasi apklausti M. Kaziukaitytę, tačiau dėl laiko stokos to nepavykus padaryti, apklausa bus nukelta į kitą teismo posėdį. G. Kontenis parodymų kol kas nedavė.