Pareigūnai praneša, kad rugsėjo 5 dienos vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai Vilniaus rajono kelyje Kalveliai – Kena stabdė vienas paskui kitą važiavusius automobilius „Škoda Octavia“ ir „Volkswagen Sharan“. Abiejų transporto priemonių vairuotojai nepakluso uniformuotų pasieniečių reikalavimui sustoti, padidino greitį ir nuvažiavo Sadūniškio kaimo link.

Gaudynių metu specialiosios komandos pasienietis iš „Winchester“ šautuvo iššovė vieną dujinį užtaisą į vienatūrį. Šis netrukus nurūko į priekį, o pavojingai manevravusi „Škoda“ ėmė blokuoti kelią tarnybiniam VSAT automobiliui. Pasieniečiams pavyko aplenkti „Škodą“, kuri tuoj pat pasuko į šalutinį kelią ir nuvažiavo Šumsko link.

VSAT pareigūnai tęsė „Volkswagen Sharan“ persekiojimą. Šios mašinos vairuotojas ir toliau ignoravo reikalavimus sustoti, tad Specialiosios paskirties komandos pareigūnai dar kartą panaudojo tarnybinį ginklą. Šįkart iš pistoleto „Glock“ buvo paleisti keturi įspėjamieji šūviai į viršų ir du – į automobilio padangas. Viena padanga buvo peršauta.

Po maždaug 15 kilometrų trukusių gaudynių Rokantiškių kaimo prieigose pažeidėjas, matyt, suprato, kad peršauta padanga toli nenuvažiuos. Bėglys šoko iš važiuojančios mašinos ir puolė bėgti. Nevaldomas „Volkswagen Sharan“ kliudė tarnybinį pasieniečių automobilį „Renault Koleos“ ir apgadino jo bamperį.

Slėptis mėginusį vairuotoją, 26 metų Vilniaus gyventoją, VSAT pareigūnai sulaikė krūmuose už 100 metrų. Paaiškėjo, kad vyras neturėjo teisės sėsti prie automobilio vairo.

„Volkswagen Sharan“ bagažinėje pasieniečiai aptiko 12 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk 5“, „Minsk Capital“ ir „NZ Gold“. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra beveik 35 tūkst. eurų.

Tuo pat metu kitas Specialiosios paskirties komandos ekipažas ties Vilniaus rajono Kyviškių kaimu po trumpų gaudynių sulaikė kelią blokavusį ir kontrabandos gabentoją saugojusį automobilį „Škoda Octavia“. Taip pat sulaikyti 34-erių vairuotojas ir 29-erių keleivis, Vilniaus bei Vilniaus rajono gyventojai.

Abu pažeidėjų automobiliai bei cigarečių krovinys saugomi Vilniaus rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai trijulei gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų. Visi sulaikytieji uždaryti į areštinę.