Pokalbio fabula atitiko telefoninių sukčių naudojamą scenarijų. Tad šiaulietis nedelsdamas mobiliuoju telefonu susisiekė su dukra ir išgirdo, kad jai viskas gerai, ji nieko nesužalojo ir jai nereikia jokių pinigų. Tada vyras nedelsdamas surinko Bendrojo pagalbos centro telefono numerį 112, buvo sujungtas su Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnais ir informavo apie telefoninių sukčių pasikėsinimą išvilioti iš jų 2500 eurų.

Kol jo 68 metų sutuoktinė su sukčiais telefonu aiškinosi, kokiu būdu perduos reikiamą pinigų sumą, šiaulietis mobiliuoju telefonu bendravo su pareigūnais ir klausė jų nurodymų. Sukčių pasiuntinys prie savo aukos durų atsidūrė pirmiau, negu pareigūnai. Tačiau telefonspyne užrakintos laiptinės durys neatsidarė ir patekti jam iki reikiamo buto buvo kebloka. O sutuoktiniai, laukdami pareigūnų, durų daryti neskubėjo. Tad taksi atvažiavusiam vaikinui teko telefonu raginti organizatorius, kad paskubintų pinigų perdavimą, praneša Šiaulių policija.

Tačiau pinigų vaikinas taip ir negavo, nes atvykę policijos pareigūnai jį sulaikė ir uždarė į areštinę. 17-metis Šiaulių rajono gyventojas prisipažino, kad šiam žingsniui ryžosi, nes jam labai reikėjo pinigų automobilio remontui, o jo „Facebook“ draugas pasiūlęs lengvai užsidirbti - už tai, kad nuvyks nurodytu adresu paimti pinigų, pusę galėsiąs pasilikti sau.

Pinigų vaikinas lengvai neužsidirbo, o štai teistumu savo biografiją tikrai papuoš. Jam dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu tyrėjai įtarimus sieks pareikšti ir sukčiavimo organizatoriams.

Policijos pareigūnai dėkingi sumaniems šiauliečiais už jų bendradarbiavimą, demaskuojant telefoninius sukčius, ir ragina šią istoriją priimti kaip pavyzdinę pamoką, siekiant išvengti sukčių pinklių ir apgauti juos pačius.