Avarijos kaltininkas „Audi“ vairuotojas, pabėgęs iš avarijos vietos - Kėdainių rajono policijos komisariato (PK) Reagavimo skyriaus postinis L. T. (gim. 1993 m.). Jis iš tarnybos atleistas jau anksčiau.

Beveik 3 metus dirbančios pareigūnės atžvilgiu buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, ji buvo nušalinta nuo tarnybos. Baigus tarnybinį patikrinimą, pasirašyta išvada, kurioje pasiūlyta už pareigūno vardo pažeminimą atleisti pareigūnę iš vidaus tarnybos.

Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdyboje dėl eismo įvykio, kurio metu buvo sužalota mergina, toliau atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 1 d. Atliekami tyrimo veiksmai, siekiant nustatyti visas eismo įvykio aplinkybes ir eismo įvykio kaltininką patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 1 d. eismo įvykio kaltininkui gresia laisvės atėmimas iki 2 metų, praneša Kauno apskrities policija.

Kauno apskr. VPK taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. dėl į iškvietimą Kėdainių rajone atvykusių Kėdainių r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnų veiksmų įvykio vietoje. Kėdainių r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnams – tyrėjai R. S. (gim. 1991 m.) ir vyriausiajam postiniui D. Š. (gim. 1978 m.) -pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo. Jų atžvilgiu taip pat atliekamas tarnybinis patikrinimas.

„Raginame gyventojus būti pilietiškais ir, turinti žinių arba pagrįstų įtarimų apie policijos darbuotojų padarytus, daromus ar ketinamus daryti neteisėtus veiksmus, arba apie kitų asmenų veiksmus, kuriais siekiama paveikti policijos pareigūnus, prašome informuoti“, - ragina Kauno apskr. VPK policijos vadovybė. Vadovybės nuomonė netinkamai besielgiančių pareigūnų atžvilgiu yra principinė – pasitvirtinus įtarimams, visais atvejais yra taikomos teisės aktų numatytos poveikio priemonės.

Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galima pranešti Kauno apskr. VPK anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 37) 303 050.