Sekmadienį vėlai vakare VSAT Varėnos rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai Lazdijų rajono Kuodžių kaimo ribose, miške, pastebėjo tris asmenis, du iš kurių nešė krovinius. Ši vieta yra už puskilometrio nuo sienos su Baltarusija.

Pasieniečiams pavyko sulaikyti vieną nešiką. Kitu du spėjo mišku pasprukti. Sulaikytasis yra 30-metis Druskininkų savivaldybės gyventojas. Kontrabandininkai į Lietuvos gilumą iš viso gabeno 3 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“, „NZ Gold“ ir „Queen Menthol“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais, praneša VSAT atstovai.

Druskininkų savivaldybės gyventoją pasieniečiai su rūkalais šiemet sulaiko jau antrą kartą. Kadangi vyras akcizais apmokestinamas prekes pažeidžiant nustatytą tvarką gabeno pakartotinai, jam gresia bauda nuo 4200 iki 6000 eurų. Šią bylą nagrinės teismas.

Po apklausos nešiką pasieniečiai paleido. Kontrabandiniai rūkalai saugomi Kapčiamiesčio užkardoje.

VSAT primena, kad už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, asmenys gali gauti piniginį atlygį. Pasieniečiai laukia tokių pranešimų apie kontrabandos ar korupcijos atvejus. Pranešėjui už tai gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, todėl asmenys, turintys vertingos informacijos, kviečiami būti aktyvūs ir pilietiški.

Informaciją apie tai pasieniečiai ragina teikti visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 10 112. Suteikti tokius duomenis taip pat galima naudojantis pasieniečių interneto svetainėje www.pasienis.lt esančia pranešimo forma ar kitu pranešėjui priimtinu būdu.