Teismas įpareigojo moterį bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu tęsti darbą ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Psichotropinės medžiagos ir kompiuteris, kuriuo jos buvo užsakytos, konfiskuoti.

Klaipėdietė, sekdama draugės pavyzdžiu, psichotropinių medžiagų praėjusių metų rugsėjį įsigijo internetinėje parduotuvėje. Ji teigė tai padariusi pirmąkart. Už pirkinį, nurodžius jį atsiųsti namų adresu, buvo sumokėta virtualia valiuta – bitkoinais. Pašto paslaugas teikianti įmonė siuntą iš Nyderlandų Karalystės atgabeno į Lietuvą, kur apie 3 gramus sveriantį plastikinį paketėlį su įtartinais milteliais sulaikė Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai, praneša Klaipėdos apygardos teismas.

Siuntoje buvo rasta psichotropinės medžiagos, įtrauktos į draudžiamų vartoti medicinos tikslais medžiagų sąrašą. Šios medžiagos laisvą apyvartą draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai. K. Ž. teigė patikėjusi interneto informacija, kad ši medžiaga nėra draudžiama. Esą jos sudėtis buvo nurodyta formulėmis, todėl jai buvo sunku suprasti, kokios iš tikrųjų yra sudedamosios dalys.

Tačiau teismas pažymėjo, kad iš bylos medžiagos bei kaltinamosios paaiškinimų matyti, jog ji neabejotinai suprato įsigijusi psichotropinės medžiagos, kuri yra draudžiama Lietuvoje. Moteris taip pat suprato, kad psichotropinių medžiagų siuntimas iš kitos valstybės yra nelegalus ir draudžiamas. Kad kaltinamoji suvokė daranti pavojingą veiką, parodė ir kitos aplinkybės: ji kryptingai ieškojo informacijos apie minėtas medžiagas ir jų poveikį internete, domėjosi jų legalumu Lietuvoje.

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjęs bylos medžiagą konstatavo, kad kaltinamoji K. Ž. be leidimo per Lietuvos Respublikos sieną gabeno, neteisėtai įgijo ir siuntė psichotropines medžiagas, neturėdama tikslo jas parduoti ar kitaip platinti. Viena iš tyčinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kuriomis kaltinta klaipėdietė, yra psichotropinių medžiagų kontrabanda. Teismas akcentavo, jog tai sunkus nusikaltimas.

Skirdamas bausmę teismas įvertino tai, kad K. Ž. savo kaltę pripažino: neneigė psichotropinių medžiagų gabenimo fakto, nurodė jų atsisiuntimo mechanizmą; dėl savo veiksmų ji nuoširdžiai gailisi. Tai įvertinta kaip kaltinamosios atsakomybę lengvinanti aplinkybė, sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Be kita ko, teismas atsižvelgė ir į tai, kad psichotropinės medžiagos buvo skirtos ne platinimui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.