Du gyventojai savo automobilius rado be veidrodėlių ir valytuvų - jie buvo nulaužti. Pėsčiųjų takelyje mėtėsi iš grindinio išlaužtos dvi šiukšliadėžės ir išrautos gėlės. Mokyklos teritorijoje buvo sulaužytos supynės. Vienas Rozalimo gyventojas rado išdaužtus savo namo verandos stiklus, o vienų dirbtuvių savininkas - nugriautą kaminą ir nulaužtą ant stogo buvusią anteną. Tikintieji pakraupo pamatę išniekintą prie bažnyčios esantį kunigo A. Kisieliaus kapą - išversti ir sudaužyti kapo borteliai, išvartytos ant kapo buvusios gėlės ir žvakidė, praneša Šiaulių apskrities policija.

Dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir kapo išniekinimo Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu pareigūnai buvo šokiruoti du kartus: pirmąkart – kai išvydo chuliganiško išpuolio padarinius, antrąkart – kai peržiūrėjo miestelyje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros vaizdus ir pamatė keturis siautėjančius asmenis, tarp kurių atpažino savo kolegą.

20-metis Pakruojo r. PK Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis D. I. į komisariato kolektyvą įsiliejo tik praėjusių metų rugpjūtį. Buvo neįtikėtina, kad Rozalime gyvenantis, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje priesaiką ginti žmogaus, visuomenės ir valstybės interesus davęs Lietuvos policijos mokyklos absolventas galėjo taip pasielgti.

Siekiant objektyvaus tyrimo, ikiteisminį tyrimas buvo perduotas Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatui. Birželio 21 d. pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė du įtariamuosius: minėtą 20-metį kolegą iš Pakruojo r. komisariato ir vieną jo bendražygį 21-nerių metų Rozalimo miestelio gyventoją. Dar dviejų įtariamųjų asmenybės tikslinamos.

Pakruojo r. PK Reagavimo skyriaus vyriausiojo patrulio elgesį vertins dar ir Šiaulių apskrities policijos Vidaus tyrimų poskyris. Ketvirtadienį pradėtas tarnybinis patikrinimas, po kurio vyriausiojo patrulio greičiausiai lauks atleidimas iš tarnybos dėl pareigūno vardo pažeminimo.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, pasmerkdamas šio pareigūno elgesį, išreiškė tikėjimą kitais Šiaulių apskrities policijos pareigūnais, kurie dirba nuoširdžiai ir visas savo jėgas skiria įstatymui lojaliems žmonėms ginti.