Trečiadienį apie 23 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Dieveniškių užkardos pasieniečiai netoli Šalčininkų rajono Žižmų kaimo tikrino vieno sustabdyto automobilio vairuotojo dokumentus. Jie buvo tvarkingi.

Pasieniečiai pastebėjo, kad jų link važiavęs kitas automobilis staiga sustojo šalikelėje, o jo vairuotojas išjungė šviesas. VSAT pareigūnai iškart nuskubėjo prie sustojusio „Nissan Micra“. Prie jo vairo sėdėjo smarkiai apgirtęs vyras, nuo kurio tvoskė alkoholiu. Paaiškėjo, kad tai – 49-erių Vilniaus gyventojas, iš tolėliau pamatęs automobilius tikrinančius pasieniečius ir taip bandęs likti nepastebėtas, praneša VSAT.

VSAT pareigūnai iškvietė policiją, o vilniečiui nurodė eiti į tarnybinį visureigį „Mitsubishi Pajero“. Sunkiai liežuvį apverčiantis ir ant kojų vos pastovintis vyras iškart pradėjo pasieniečiams brukti 20 ir 5 eurų kupiūras, kad šie jį paleistų. Vairuotojas buvo įspėtas apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę už tokius veiksmus, tačiau nenurimo.

Įsodintas į VSAT visureigį jis toliau siūlė kyšį ir žadėjo papildomai atvežti kad ir tūkstantį eurų. Dar po vieno įspėjimo vilnietis 25 eurus pradėjo kišti į tarnybiniame automobilyje buvusią pasieniečių dokumentaciją.

Tuomet VSAT pareigūnai jį sulaikė, o Vilniaus rinktinėje dėl papirkimo vyrui pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kiek vėliau atvykę policijos pareigūnai vilniečiui nustatė 2,56 promilės girtumą. Tuomet jis buvo nuvežtas į Šalčininkų ligoninę paimti kraujo girtumui nustatyti. Po to sulaikytąjį pasieniečiai nusivežė į Vilniaus rinktinę, kur jis praleido naktį. Ketvirtadienį ryte čia tebevyko sulaikytojo apklausa.

Be baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, vilnietis užsitraukė ir baudžiamąją atsakomybę už vairavimą neblaiviam.