Tačiau absoliuti dauguma tyrimų pradėta dėl narkotikų pašto siuntose, jie vyrauja tiek šiemet (63 atvejai), tiek pernai (59). Tokia, „pašto narkotikų“, tendencija vyrauja jau keletą metų, teigiama LR Muitinės kriminalinės tarybos pranešime žiniasklaidai.

Menkai, lyginant su pernykštėmis, kito ir kitos narkotikų kontrabandos tendencijos – net šalių, iš kurių dažniausiai paštu siųsti narkotikai „TOP 5“ liko beveik nepakitęs.

Foto: Įmonės archyvas

Kaip ir pernai, per tris pirmuosius 2017 m. mėnesius dažniausiai kvaišalai į Lietuvą siųsti iš Nyderlandų (33 atvejai). Sąrašo viduryje tradiciškai yra Ispanija (9) ir Didžioji Britanija (7), po keletą atvejų pasitaikė iš Vokietijos (4) ir Čekijos (3).

Tačiau paštu siunčiamų kvaišalų rūšių proporcijos šiemet truputį kito – vyrauja ecstasy (17 atvejų), kurie pernai tebuvo trečioje vietoje (2016 m. I ketvirtį ecstasy siųsta 8 kartus). Tuo tarpu pernykštė „lyderė“ – marihuana 2017 m. jau smuktelėjo į antrą vietą – šiuos kvaišalus muitinės pareigūnai šiemet sulaikė 8 sykius.

Foto: Įmonės archyvas

Po ketvertą kartų į Lietuvą šiemet mėginta siųsti hašišą ir heroiną. Na, o dažniausiai 2017 m. į Lietuvą paštu siunčiamų narkotikų sąrašo gale: kokainas, LSD ir sintetiniai kanabinoidai, kurių siuntos buvo sulaikytos po tris kartus.

Apibendrinant – pernai (2016 m.) tarp lietuviams skirtų „narkotinių siuntinių“ vyravo marihuana ir sintetiniai kanabinoidai (kvaišaluose mirkytos ar jais apipurkštos augalinės kilmės medžiagos). O šiemet kol kas vyrauja ecstasy, tačiau populiari išliko ir marihuana.

Foto: Įmonės archyvas

Ikiteisminių tyrimų skaičius rodo, kad polinkis siųsti narkotikus paštu nemažėja. Liūdniausia, kad tarp kvaišalų gavėjų vyrauja jaunimas, tad daugeliui jaunuoliui lengvabūdiški poelgiai vėliau kainuoja teistumą.

Foto: Įmonės archyvas

Primename – pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 199 str. 3 dalį narkotikų siuntimas (ar siuntimasis) paštu kvalifikuojamas kaip sunkus nusikaltimas – narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.