Oro uoste Litl Roke (Arkanzasas), kuris laikomas pagalbos krovinių surinkimo vieta, jau nusileido 11 lėktuvų. Dar 11 lėktuvų ateinančiomis dienomis laukiama iš Didžiosios Britanijos, Kinijos, Prancūzijos, Rusijos, Ispanijos ir Izraelio. Dalis grynųjų pinigų jau įplaukė į sąskaitas ir kiek įmanoma greičiau yra dalijami tokioms paramos organizacijoms, kaip Raudonasis Kryžius, sakė H.Thomas.

Didžiausių atskirų aukų sulaukta iš turtingųjų Persijos įlankos šalių. Kataras, Kuveitas ir Jungtiniai Arabų Emyratai skyrė po 100 milijonų dolerių. Bosnija paaukojo 6 tūkst., Afganistanas - 100 tūkst., Bangladešas, naujausiais duomenimis, - milijoną dolerių. H. Tomas pirmiausiai padėkojo už greitas gatavo maisto siuntas. Jo teigimu, atsisakyta pasiūlymo gauti naftos iš Irano, nes tai buvo siejama su tam tikromis sąlygomis.

 • Naujojo Orleano meras nurodė pradėti priverstinę evakuaciją
 • Nuo užkrėsto vandens mirė 5 po uragano "Katrina" evakuoti žmonės
 • Stadioną "Superdome" tikriausiai teks nugriauti
 • Daugelis amerikiečių mano, kad Naujasis Orleanas niekuomet neatsigaus
 • JAV Senatas pradėjo tirti krizės aplinkybes
 • Amerikiečių karinis būrys Irake vyks padėti
 • Rusija siunčia savo pagalbą

  Naujojo Orleano meras nurodė pradėti priverstinę evakuaciją

  Naujojo Orleano meras Ray Naginas antradienį policijos pareigūnams nurodė prievarta evakuoti žmones, kurie atsisako palikti savo namus arba uragano "Katrina" nusiaubtą miestą.

  Naujame savo įsake meras visuomenės saugumo pareigūnams nurodo "priverstinai evakuoti visus žmones, neatsižvelgiant į jų nenorą išsiskirti su savo privačia nuosavybe ir išvykti". Išimtis įsake numatoma tik vietos, valstijos ir federalinių agentūrų darbuotojams, kurie dalyvauja gelbėjimo ir uragano padarinių likvidavimo darbuose.

  Meras nusprendė paskelbti naująjį įsaką, nes nemažai uraganą "Katrina" namuose išgyvenusių žmonių kategoriškai atsisako išvykti, nepaisydami perspėjimų apie rimtą pavojų jų sveikatai. Gelbėtojai, pasiųsti įkalbėti juos evakuotis, tvirtina, jog dažnai tokie gyventojai juos užgaulioja ar jų tiesiog nepaiso.

  Foto: AFP/Scanpix

  Anksčiau antradienį R.Naginas paaiškino, kodėl iš nusiaubto ir užtvindyto miesto būtina evakuoti visus žmones. "Vandenyje yra toksinų. Daug kur nutekėjo dujos, todėl gali kilti sprogimai. Vien tik šiuo metu mėginame užgesinti mažiausiai keturis gaisrus", - sakė jis.

  "Be to, neturime švaraus vandens. Čia nesaugu. Pradeda skraidyti uodai, kurie gelia lavonus. Taigi čia nėra saugios aplinkos", - pridūrė meras.

  Savo noru nenorintys išvykti gyventojai vadovybei kelia daug problemų - ji nenori naudoti prievartos prieš žmones, kurie ir taip patyrė siaubingą smūgį. G.Naginas teigė suprantąs, kad žmonės nenori palikti savo miesto, bet jis mėgino juos įtikinti, kad pasitraukimas nebus amžinas.

  Foto: AFP/Scanpix

  "Gerai. Išvykime trumpam. Leiskite surasti jums geresnę vietą. Leiskite išvalyti miestą. Kai jį išvalysime, pažadu, jog visi galės grįžti į miestą, kuris bus saugus ir kuris bus geresnis", - teigė jis.

  Nuo užkrėsto vandens mirė 5 po uragano "Katrina" evakuoti žmonės

  Jungtinių Valstijų pietuose nuo užkrėsto vandens, kuris pavojų žmonių sveikatai ėmė kelti JAV Meksikos įlankos šiaurines pakrantes nusiaubus uraganui "Katrina", mirė penki žmonės, trečiadienį pranešė valstybinės sveikatos apsaugos institucijos.

  Pasak Tomo Skinnerio, vyriausybinių Užkrečiamųjų ligų kontrolės ir profilaktikos centrų (CDC) atstovo žiniasklaidai, šią savaitę vienas toks mirties atvejis nustatytas Teksase, o likusieji keturi - Misisipėje.

  T.Skinneris teigė, kad visi penki asmenys mirė užsikrėtę Vibrio vulnificus - "bakterija, kuri į organizmą gali patekti per įpjovimą, nubrozdinimą ar žaizdą".

  Anot T.Skinnerio, didžiausias pavojus gresia pagyvenusių ar tų asmenų, kurių nusilpusi imuninė sistema, sveikatai.

  Naujojo Orleano stadioną "Superdome" tikriausiai teks nugriauti

  Stadioną "Superdome", kuriame slėpdamiesi nuo Naująjį Orleaną užgriuvusio uragano "Katrina" išsigelbėjo keliasdešimt tūkstančių šio miesto gyventojų, tikriausiai teks nugriauti, mano ekspertai.

  Nepaprastųjų situacijų agentūros atstovas interviu televizijai CNN pažymėjo, kad uraganas smarkiai apgadino stadioną. Labiausiai nukentėjo jo stogas. Iki uragano stadionas, kuriame galėjo tilpti maždaug 70 tūkst. žiūrovų, buvo amerikietiško futbolo komandos "New Orleans Saints" namų arena.

  Ne itin sėkmingus komandos "New Orleans Saints" pasirodymus aistruoliai siejo su tuo, kad prieš 30 metų pastatytas stadionas iškilo buvusių kapinių teritorijoje.

  Daugelis amerikiečių mano, kad Naujasis Orleanas niekuomet neatsigaus

  Anot naujausios nuomonių apklausos, dauguma amerikiečių mano, jog Naujasis Orleanas niekuomet visiškai neatsigaus nuo uragano "Katrina" ir dėl jo kilusio potvynio padarinių, pranešė CNN.

  Iš "CNN/USA Today/Gallup" rugsėjo 5-6 dienomis telefonu apklaustų 609 suaugusiųjų 56 procentai teigė maną, kad uraganas neatkuriamai nusiaubė miestą. Net 93 procentai respondentų nurodė, kad "Katrina" buvo baisiausia gamtos stichija Jungtinėse Valstijose per jų gyvenimą.

  Vis dėlto dauguma apklaustųjų - 63 procentai - teigė, jog miestas turėtų būti atstatytas. Du iš trijų respondentų manė, kad Naująjį Orleaną turėtų palikti visi miesto gyventojai.

  Amerikiečiai neturėjo vienos nuomonės dėl federalinių, valstijos ir vietos pareigūnų reakcijos į uraganą "Katrina". 42 procentai respondentų prezidento George'o W. Busho atsaką į katastrofą vadino "bloga" arba "labai bloga", tačiau 35 procentai amerikiečių sakė, jog ji buvo "gera" arba "labai gera".

  JAV Senatas pradėjo tirti "Katrinos" sukeltos krizės aplinkybes

  Foto: AFP/Scanpix

  Jungtinių Valstijų respublikonų partijos senatorė, vadovaujanti uragano "Katrina" sukeltos krizės aplinkybių tyrimui, antradienį pareiškė, kad vyriausybės atsakas buvo "apgailėtinai neadekvatus", ir suabejojo JAV galimybėmis susidoroti su galimo teroristinio išpuolio padariniais.

  Senatorė nuo Meino valstijos Susan Collins pareiškė, kad jos vadovaujamas Senato krašto apsaugos komitetas pradės tyrimą dėl pagalbos teikimo trūkumų. Prezidentas George'as W. Bushas taip pat patvirtino ketinimus atlikti panašų tyrimą, nurodydamas, jog jį pradės vėliau.

  Kalbėdama su žurnalistais senatorė sakė: "Jei mūsų sistema veikė taip nesėkmingai, kai nebuvo priešo grėsmės, kaip federalinė, valstijų ir vietos valdžia elgsis per teroristinius išpuolius, juk teroristai smogia netikėtai, ir tai gali sukelti milžiniškus sugriovimus".

  Daugiausia kritikos dėl kovos su "Katrinos" padariniais susilaukė Krašto apsaugos departamentui priklausanti Federalinė krizių valdymo agentūra (FEMA) ir prezidentas Bushas.

  "Uragano keliamus pavojus pranašavo mokslininkai, krizių valdymo specialistai ir politikai. Bet po metų metus trukusių kalbų pradinė reakcija buvo apgailėtinai neadekvati", - teigė S.Collins.

  Atstovų rūmai laukia, kada prezidento administracija pateiks prašymą FEMA skirti papildomų lėšų. Respublikonų lyderiai atsisako nurodyti tikslias sumas, tačiau šaltiniai Senate kalba apie 40 mlrd. dolerių.

  Foto: AFP/Scanpix

  Prezidentas Bushas antradienį pažadėjo asmeniškai išsiaiškinti, kodėl taip prastai teikta pagalba nukentėjusiems nuo "Katrinos", bet pabrėžė, kad dabar ketina gelbėti gyvybes, o ne švaistytis kaltinimais.

  "Manau, jog žmonės norėtų, kad pradėtumėme kaltės žaidimą. Tačiau dabar reikia spręsti problemas. Vėliau turėsime pakankamai laiko išsiaiškinti, kas buvo gerai, o kas - blogai", - į jam metamus kaltinimus neveiklumu atsakė JAV vadovas.

  Amerikiečių karinis būrys Irake vyks padėti gelbėjimo darbams po uragano

  Foto: AFP/Scanpix

  JAV karinis būrys Irake ruošiasi prisijungti prie gelbėtojų amerikiečių pietinėse valstijose, nuniokotose uragano "Katrina" ("Katrina"), trečiadienį pranešė JAV kariuomenė. Pareiškime teigiama, kad į Jungtines Valstijas bus išsiųstas Luizianos nacionalinės gvardijos 256-osios brigados karinis būrys.

  "Daugelis būrio kareivių su nekantrumu laukia padėti Amerikos gyventojams, nukentėjusiems nuo siaubingos audros", - teigė brigados generolas Johnas Basilica Jr.

  "Luizianos gyventojai pergyveno dėl mūsų pastaruosius 12 mėnesių, dabar mes pasirūpinsime jais", - teigė jis. Generolas taip pat pridūrė, kad "daugelis, tačiau ne visi kareiviai", bus išsiųsti į JAV padėti atlikti gelbėjimo darbus.

  Atlikę savo darbą kareiviai "kaip galima greičiau sugrįš atgal į Iraką". Anot Dž. Basiliko, kareiviai turi išvykti po kelių dienų.

  Rusija siunčia savo pagalbą į uragano nuniokotas JAV teritorijas

  Foto: AFP/Scanpix

  Du Rusijos lėktuvai "Iljušin-76" su humanitarine pagalba nukentėjusiems nuo uragano "Katrina" ("Katrina") trečiadienį išvyko į pietinę Jungtinių Valstijų dalį. Beveik 50 tonų palapinių, antklodžių ir maisto bus atgabenti į Litl Roko miestą Arkanzaso valstijoje, kur vėliau bus paskirstyti, teigė pareigūnai Maskvoje.

  JAV administracija jau pirmadienį sutiko su Rusijos pasiūlymu suteikti pagalbos, tačiau užtruko dvi dienas, per kurias buvo nustatyta tiksli pagalbos atgabenimo vieta.