Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus (toliau – Kauno apskr. VPK IS) pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos Kelių policijos tarnybos pareigūnais, nustatė Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnų galimą korupcijos atvejį. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gavus pranešimą apie galimą kyšininkavimo atvejį, pareigūnai nedelsiant buvo sulaikyti. Jiems pranešta apie įtariamus dėl nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. (kyšininkavimas) padarymo, paskirtos kardomosios priemonės.

Įtariama, kad sandoris įvyko dėl viršyto greičio. Tyrimo duomenimis, pareigūnai įtariami paėmę 50 eurų dydžio kyšį.

Dėl jų galimai neteisėtų veiksmų Kauno apskr. VPK Vidaus tyrimų skyriuje pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Kauno apskr. VPK vadovybė akcentuoja, kad neteisėti pareigūnų veiksmai netoleruojami, vertinami principingai, atsižvelgiant į nustatyto pažeidimo pobūdį. Policijoje yra nuolat vykdomos ir ateityje toliau bus atliekamos vidaus kontrolės priemonės.

Kauno apskr. VPK Imuniteto skyrius primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ir kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Taip pat primenama, kad kyšis – tai bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį pakanka, kad būtumėt patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Elkitės atsakingai!

Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galima pranešti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 37) 303 050.