Sekmadienį visiškai perpildytas laivas su 150 žmonių pasiekė pietinę Sicilijos pakrantę. Kai kurie migrantai dėl visiško išsekimo pakrantės apsaugos buvo nugabenti į ligoninę. Pasak Italijos žinybų, 100 nelegalų išsilaipino Lampedūzos saloje. Prieš tai ryte dar du laivai su 40 ir beveik 30 migrantų priplaukė prie Sicilijos.

Kretoje pakrančių apsauga sekmadienį sulaikė 146 nelegalus ir du jų gabentojus, išlaipinusius žmones nuošalioje salos dalyje. Pasak graikų žiniasklaidos, vyrai greičiausiai yra egiptiečiai.

Nepaisant Europos pastangų sustabdyti pabėgėlių srautus, jau kelias savaites beveik kasdien migrantų laivai pasiekia Pietų Italiją ir Graikiją. Dauguma į Italiją atvykstančių pabėgėlių yra iš Rytų ir Vakarų Afrikos. Pabėgėlių stovykla Lampedūzoje vėl yra visiškai perpildyta. Joje yra vietų 190 žmonių, tačiau dabar čia gyvena per 400.

Jau kuris laikas Italijos pakrantės apsauga pastebi naują tendenciją: nelegalų gabenimui parenkami labai maži ir prastos kokybės laivai, kuriuos telpa tik 20-30 keleivių. Ko gero, nelegalų gabentojai mano, kad tokie laiveliai nebus pastebėti. Dešimtys tokiais laivais plaukusių migrantų prigėrė.