VSAT atstovai praneša, kad penktadienį Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai Medininkų kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos atvykstančio 39-erių šios šalies piliečio ir jo vairuoto automobilio „Kia Sorento“ dokumentus. 2014 m. laidos visureigis buvo pažymėtas baltarusiškais registracijos numeriais.

VSAT pareigūnai nustatė, kad ši transporto priemonė nuo 2016 m. balandžio kaip vogta yra ieškoma Rusijos. Pasieniečiai neleido baltarusiui šiuo automobiliu įvažiuoti į Lietuvą. Apie tai buvo pranešta Baltarusijos pareigūnams, kuriems grąžintas ir vairuotojas, ir vogtas visureigis.

Per ES išorės sieną važiuojančios Rusijoje ir Baltarusijoje ieškomos vogtos transporto priemonės, kurių duomenys įtraukti į Interpolo duomenų bazę, gali būti neįleidžiamos į Lietuvą, jei neatitinka tam tikrų Šengeno sienų kodekse išdėstytų sąlygų ir tai kelia grėsmę viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar pan. Tokiais atvejais Lietuvos pasieniečiai ikiteisminių tyrimų nepradeda, Rusijoje ar Baltarusijoje vogtiems automobiliams tiesiog neleidžia įvažiuoti į Lietuvą.

Kiekvienu atveju apie tokį neįleidimo faktą informuojami kitoje sienos pusėje veikiančiuose punktuose dirbantys Rusijos ar Baltarusijos pareigūnai, kuriems grąžinamos ir tokios mašinos, ir jų vairuotojai. Taip pat apie šiuos automobilius VSAT pareigūnai praneša paieškos iniciatoriui ir neįleistos transporto priemonės savininkui (valdytojui).