Smegduobė plečiasi. Evakuoti „Barclays“ darbuotojai.

Sostinės policija pranešė, kad Upės g., statybvietėje prie „Barclays“ biuro, stovėjimo aikštelėje, atsivėrė smegduobė, kuri vis plečiasi, į ją gali įkristi šalia stovintys automobiliai. Pažeistas ir vandentiekio vamzdis, todėl į gatvę bėga vanduo.

„Buvo nutrauktas dvi nuotekų linijos, nuotekų tekėjimas yra sustabdytas. Specialistai įvykio vietoje imasi avarijos likvidavimo darbų“, - komentavo „Vilniaus vandenų“ atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Šios avarijos priežastys kol kas nežinomos. Avarijos priežastimi, pirminiais duomenimis, tapo toje vietoje vykdyti statybos darbai.

„Vilniaus vandenų“ duomenimis, slėgis šiose linijose po avarijos nukrito itin greitai. O tai yra požymis, jog linijos buvo paveiktos išoriškai.

Penktadienį įvykio vietoje dirba „Vilniaus vandenų“ specialistai, kurie likviduoja avariją.

Geriamojo vandens tiekimas aplinkinių namų gyventojams dėl avarijos nesutriko.

„Trūkus vandentiekio vamzdžiui, imdamiesi atsargumo priemonių iš „Green Hall“ pastato evakavome visus darbuotojus. Niekas nenukentėjo ir darbuotojai į pastatą grįš tik ištyrus, ar būti pastate yra saugu“, - sakė „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdantysis direktorius Mariano Andrade Gonzalezas.

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas teigė, kad smegduobė nuo šilumos tinklų yra nutolusi 40 metrų. Kol kas jokios grėsmės šilumos tinklams ir jų atlikimo funkcijai nėra, bet vietoje situaciją stebi įmonės darbuotojai.

Dėl smegduobės Upės gatvėje laikini eismo ribojimai Žvėryne

Sostinės savivaldybė informuoja apie eismo pakeitimus Žvėryno rajone ties verslo centru „Green hall“, kur penktadienį atsivėrė smegduobė ir dirba įvairios gelbėjimo tarnybos. Aplink smegduobę esančioje teritorijoje laikinai draudžiamas tiek transporto, tiek pėsčiųjų eismas.

Avarijos likvidavimo tarnybos praneša, kad avarijos šalinimo darbai ir pokyčių stebėsena vyks ir šventiniu laikotarpiu, iki gruodžio 27 d., todėl iki antradienio bus draudžiamas transporto eismas Upės gatvės dalyje tarp Studentų ir G. Baravyko gatvių. Likvidavimo darbų zoną apvažiuoti bus galima Saltoniškių g., T. Narbuto g., Konstitucijos pr., ir G. Baravyko gatvėmis.

Gyventojai ir vairuotojai informuojami, kad transporto ir pėsčiųjų eismas Studentų gatve yra draudžiamas. Laikinai prašome aplenkti ir nesiartinti prie avarijos darbų likvidavimo zonos. Studentų gatvėje gyvenantys vilniečiai prie savo gyvenamųjų namų prašomi prieiti nuo Saltoniškių gatvės pusės.

Savivaldybė atsiprašo dėl laikinų eismo pakeitimų ir draudimų ir prašome pasirinkti aplinkines gatves nurodytas schemoje.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.