Iš viso naktį iš šeštadienio į sekmadienį dirbę Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai nustatė 46 įvairius teisės pažeidimus.

Pirmuosius pažeidėjus pareigūnai pastebėjo dar neprivažiavę Kauno. Kelyje Vilniaus–Kaunas sustabdytas 42 metų vyro vairuojamas „Opel Zafira“, kurio valstybiniai numerio ženklai buvo išduoti Vokietijoje, automobilis jau senokai išregistruotas, o Lietuvos keliais riedėjo neįregistruotas nustatyta tvarka. Kitas pažeidėjas, žinomoje akcinėje bendrovėje dirbantis 41 metų vyras, vairavo automobilį „Saab 9-3“, kurio priekiniai šoniniai langai buvo papildomai užtamsinti – nepaisant to, kad šių stiklų šviesos laidumas gali būti ne mažesnis, nei 70 proc., vyro vairuojamo „Saab“ stiklų skaidrumas nesiekė ne 50 procentų.

Paaiškėjo, kad neleistinas priekinių šoninių langų stiklų tamsinimas – dažnas pažeidimas Kaune. R. Kalantos gatvėje sustabdytas Didžiojoje Britanijoje registruotas 28 metų kauniečio vairuojamas automobilis „BMW 320d“ „pasižymėjo“ tik 25,8 proc. stiklų skaidrumu. O „BMW 520“, kurį vairavo 25 metų vyras, stiklai buvo užtamsinti iki 70 procentų. Dar vienas BMW markės automobilį vairavęs 23 metų kaunietis bandė gudrauti ir automobilio priekinius šoninius langus užtamsino tinkleliu, nepaisant to, kad to daryti taip pat negalima.

Iki vėlyvo vakaro pareigūnai nustatė bemaž 20 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su automobilių priežiūra ir technine būkle – tai ir neįregistruotų, neapdraustų, netinkamos techninės būklės automobilių vairavimas. Taip pat įkliuvo du pažeidėjai, pareigūnų akivaizdoje drąsiai kalbėję mobiliais telefonais.

Vakarę, jau sutemus, Kauno pažeidėjai įsidrąsino. Patikrinus Europos pr. sustabdyto „Mercedes Benz C180“ vairuotojo dokumentus, paaiškėjo, kad anksčiau jau turėjęs nemalonumų su teisėsauga 44 metų kaunietis vairuoja neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones. Tokios teisės jis niekada nėra turėjęs, praneša Lietuvos kelių policijos tarnyba.

Vėliau, apie 23 val., Varnių gatvėje pareigūnams sustabdžius automobilį „BMW X5“ paaiškėjo, kad jį vairuoja teisės vairuoti neturintis 17-metis. Paaiškėjo, kad galingą automobilį jam perdavė vairuoti kartu važiavęs mašinos savininkas. Dar vienas teisės vairuoti neturintis vyras įkliuvo po vidurnakčio – Lietuvoje nuolat gyvenantis ukrainietis nepasirūpino teisės vairuoti įgijimu Lietuvoje, ir už tai bus patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Dar vienas sustabdytas vyras, 44 metų Garliavos gyventojas, kuriam anksčiau buvo atimta teisė vairuoti, vairavo automobilį su Švedijos valstybinio numerio ženklais, tačiau šis automobilis buvo išregistruotas, o Lietuvoje neįregistruotas, jam taip pat nebuvo atlikta valstybinė techninė apžiūra. Patikrinus automobilio duomenis, paaiškėjo, kad valstybinio numerio ženklai yra ieškomi, ir galimai priklauso kitam automobiliui.

Reido metu Kaune netruko alkoholio nevengiančių vairuotojų. Pareigūnai nustatė net 10 vairuotojų „su kvapeliu“, jų apsvaigimo laipsnis neviršijo normos ir siekė nuo 0,09 prom. iki 0,37 prom. Šie vairuotojai galėjo vairuoti toliau, tačiau turėtų susimąstyti, kad alkoholio vartojimas prie vairo gali turėti ir neigiamas pasekmes, kaip tai atsitiko 19.46 val. Europos prospekte sustabdytam „VW Golf“ vairuotojui. 51 metų vyrui pareigūnai nustatė lengvą, 0,57 prom. girtumo laipsnį. Už tokį pažeidimą vyrui ilgam bus atimta teisė vairuoti.

Naktiniam Kauno gyvenimui įsibėgėjant, pareigūnai fiksavo vis rimtesnius pažeidimus. Prieš pat vidurnaktį sustabdyto automobilio „Ford Mondeo“ vairuotojas į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 1,32 prom. Be to, pareigūnai nustatė, kad 32 metų vyras nėra įgijęs teisės vairuoti ir yra ieškomas policijos.

Kelios minutės po vidurnakčio, Baltų pr. sustabdžius 40-mečio vyro vairuojamą prabangų „BMW X6“, paaiškėjo, kad vyras prie vairo sėdo gerokai apsvaigęs, alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas vidutinis, 1,76 prom. girtumas. Patikrinus duomenis, paaiškėjo, kad apsvaigęs vairuotojas – gerai teisėsaugai žinomas asmuo. Vyras ne iš karto sutiko pasitikrinti blaivumą, ir pareigūnus bandė įkalbėti jį paleisti, vėliau vienam pareigūnui į uniformos kišenę įdėjo 500 eurų banknotą. Kyšį davęs 40-metis buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad eismo dalyvių kontrolės priemonės įvairiuose šalies apskrityse bus vykdomos ir ateityje. Specialios policinės priemonės gali būti vykdomos įvairiuose šalies kelių ruožuose, stabdant kaip pavienes transporto priemones, taip ir kelias transporto priemones vienu metu. Tokių priemonių metu eismas gali būti sulėtintas, taip pat gali susidaryti trumpalaikės eismo spūstys. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad saugaus eismo užtikrinimo prevencinės ir kontrolės priemonės – vienas iš būdų vykdyti asmenų, keliančių grėsmę eismo saugumui, kontrolę ir viena iš galimybių visuomenei jaustis saugiai Lietuvos keliuose.