Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas praneša, kad šeštadienį apie 2 val. nakties Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Klinavo kaimo ribose stabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį „BMW X5“ vokiškais numeriais.

Jo vairuotojas nepakluso uniformuotų pasieniečių reikalavimui, padidino greitį ir nulėkė į Lietuvos gilumą. VSAT pareigūnai jį nusivijo tarnybiniu visureigiu įjungtais šviesos ir garso signalais.


Tamsoje pavojingai manevruodamas bėglys dideliu greičiu važiavo Vištyčio link. Kalvarijos užkardos pasieniečiai apie tai informavo kolegas Vištytyje, kur yra VSAT užkarda. Gaudynės jau buvo užsitęsusios maždaug 32 kilometrus, kai Vištyčio pasieniečiai šalia šio miestelio ant kelio patiesė priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“.

Jį pervažiavęs „BMW X5“ nulėkė toliau. Šalia tarnybinio automobilio su įjungtais švyturėliais buvę Vištyčio pasieniečiai tuomet staigiai patraukė „ežį“, nes bėglį ir toliau persekiojo Kalvarijos pasieniečių visureigis.

„BMW X5“ pradurta padanga dar nuvažiavo apie 2 kilometrus iki pat Vištyčio. Vairuotojas, matyt, suprato nepaspruksiąs, todėl netoli vienos sodybos sumažino greitį, iššoko iš važiuojančio automobilio ir leidosi bėgti. „BMW X5“ nuriedėjo apie pusšimtį metrų ir sustojo šalikelėje. Sprukusiam vyrui pavyko pabėgėti keliolika metrų, nes jį tuoj prisivijo pasieniečiai ir sulaikę surakino antrankiais. Paaiškėjo, kad tai – teisės vairuoti neturintis 55-erių Tauragės rajono gyventojas.

Pasieniečiai patikrino „BMW X5“ duomenis ir išsiaiškino, kad šio 2008 m. laidos visureigio kaip pavogto Vokietijoje paieška buvo paskelbta prieš 3 dienas. Automobilio vairuotojo durelių spynelė buvo išlaužta.
VSAT Varėnos rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Sulaikytą Tauragės rajono gyventoją pasieniečiai uždarė į areštinę.

Jam teks atsakyti ir už nepaklusimą uniformuoto VSAT pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Už tai gresia bauda nuo 869 iki 1158 eurų. Už tai, kad vairavo neturėdamas tam teisės, Tauragės rajono gyventoją baus ir policija.

„BMW X5“ saugomas Kalvarijos užkardoje.