Rugpjūčio mėnesį, tikrinant gautą informaciją apie galimą Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės pareigūnų kyšininkavimą, Kauno apskr. VPK Imuniteto skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal nusikalstamos veikos požymius, numatytus Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. (Kyšininkavimas).

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informaciją iš pilietiškų gyventojų, kurie pastebėjo ne tik galimai neteisėtą policijos pareigūnų ir kelių eismo taisyklių pažeidėjo veikimą, bet ir nedelsiant apie tai pranešė.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, spalio 13 d. darbo metu buvo sulaikyti Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės vyriausieji patruliai M. K. (tarnybos stažas 8 metai) ir R. N. (tarnybos stažas 25 metai).

Pareigūnai įtariami tuo, kad rugpjūčio mėnesį Kaune iš automobilio vairuotojo, už šio nepatraukimą administracinėn atsakomybėn dėl galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241 str. ( Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas), paėmė ne mažesnį kaip 60 eurų dydžio kyšį.

Asmeniui, papirkusiam pareigūnus pranešta apie įtarimus, dėl veikos numatytos LR BK 227 str. 2 d. (Papirkimas). Pareigūnams skirtos kardomosios priemonės, jie nušalinti nuo tarnybos 2 mėnesiams. Taip pat dėl pareigūnų veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.

Kauno apskr. VPK Imuniteto skyrius primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ir kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Taip pat primenama, kad kyšis – tai bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų jums palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį pakanka, kad būtumėt patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Elkitės atsakingai!

Raginame gyventojus būti pilietiškais ir turint žinių arba pagrįstų įtarimų apie policijos darbuotojų padarytus, daromus ar ketinamus daryti neteisėtus veiksmus, arba apie kitų asmenų veiksmus, kuriais siekiama paveikti policijos pareigūnus, prašome informuoti policijos vadovybę. Kauno apskrities policijos vadovybės nuomonė netinkamai besielgiančių pareigūnų atžvilgiu yra principinė ir, pasitvirtinus įtarimams, visais atvejais yra taikomos teisės aktų numatytos poveikio priemonės.

Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galima pranešti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo tel. (8 37) 30 30 50, Imuniteto skyriaus pasitikėjimo (anoniminiu) tel. (8 37) 30 61 80 arba tiesiogiai informuoti Kauno apskrities policijos viršininką Darių Žukauską tel. (8 37) 32 23 37.