Tai ikiteisminio tyrimo metu nustatė Vilniaus apygardos prokuratūra, 54 metų verslininkui pateikusi kaltinimus ne tik dėl svetimo turto iššvaistymo, bet ir svetimo turto įgijimo apgaulės būdu, netikro dokumento pagaminimo ir panaudojimo bei aplaidaus buhalterijos apskaitos tvarkymo.

Šiuo metu vienos bendrovės konsultantu dirbančio R. Zemenausko baudžiamąją bylą pirmadienį atvertė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Nida Vigelienė. Tiesa, nesėkmingai – apie posėdžio laiką nepavyko pranešti nukentėjusiuoju pripažintam Rusijos piliečiui, be to, kaltinamąjį ginantis advokatas pareiškė, jog nesuspėjo susipažinti su 16 tomų baudžiamąja byla.

Iš esmės bylą teismas ketina pradėti nagrinėti lapkričio viduryje – nors R. Zemenauskas ir jam atstovaujantis advokatas norėjo, kad procesas vyktų neviešuose posėdžiuose, teismas tokio prašymo nepatenkino ir nurodė, jog bylos posėdžiai bus vieši.

Prašydamas surengti uždarus posėdžius R. Zemenauskas aiškino, kad dėl žiniasklaidoje pasirodančių publikacijų kenčia jo nepilnametė dukra. O viskas, anot kaltinamojo, prasidėjo tuomet, kai po podukra Kamilė Doveikaitė ištekėjo už nusikalstamo pasaulio atstovo sūnaus E. Daktaro.

Ikiteisminį tyrimą atlikusi prokuratūra teismui perduotoje byloje nurodė, kad R. Zemenauskas, būdamas Vilniuje registruotos ir automobiliais prekiaujančios bendrovės „AKKU LITA“ direktoriumi nuo 2011 m. spalio 10 iki 2013 m. vasario 5 d. aplaidžiai tvarkė apskaitą.

Be to, R. Zemenauskas kaltinamas tuo, kad nuo 2011 m. spalio 1 d. iki 2012 m. liepos 1 d. iš bendrovės sąskaitų bankuose ir kasoje atliko nepagrįstas ir bendrovės veiklai vykdyti neskirtas išlaidas. Įtariama, kad taip verslininkas dėl neatsargumo iššvaistė 624 255 Eur.

Kaltinamajame akte prokurorai taip pat nurodė, kad Rusijos verslininkas iš R. Zemenausko vadovaujamos bendrovės ketino pirkti automobilį „Toyota Land Cruiser“ ir iš anksto sumokėjo avansą – 21 150 JAV dolerių (16 395 Eur). Tačiau pirkėjas automobilio negavo, o vėliau R. Zemenauskas esą jam pažadėjo, kad pinigus grąžins ir kaip įrodymą dar 2012 m. gegužę nusiuntė netikrą „Swedbank“ tarptautinio mokėjimo pavedimo kopiją. Ja buvo patvirtinta, kad grąžina avansą už automobilį.

R. Zemenauskas nepripažįsta jam pateiktų kaltinimų. „Ši byla yra sufabrikuota, pats esu nukentėjęs – buvau išmestas iš verslo, buvo padirbti dokumentai ir persirašytos akcijos, šiandien vyksta šie bylinėjimaisi“, – verslininkas tikino, kad jį iš verslo „polisavo“ Lenkijos pilietis.

„Tenka kentėti nekaltiems, kaip ir daugumai, viską turi įrodyti teismas“, – sakė jis.

R. Zemenausko pavardė yra minima ir kitose istorijose, apie tai galite skaityti DELFI susijusius straipsnius.