Naktį iš antradienio į trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybėje ties Kovų kaimu, kelyje Tartak-Juodeliai, pastebėjo iš Lenkijos į Lietuvą dideliu greičiu važiuojantį automobilį „BMW X5“. Visureigis buvo pažymėtas latviškais numeriais.

Pasieniečiai pradėjo automobilio persekiojimą. „BMW X5“ lėkė milžinišku greičiu, staigiai manevravo, kėlė pavojų kitiems eismo dalyviams, praneša VSAT.

Po valandą trukusio persekiojimo ties Kalvarijos savivaldybės Skaisčių kaimu VSAT pareigūnai automobilį aptiko paliktą šalikelėje. Jo vairuotojas, palikęs neužrakintą transporto priemonę ir pasinaudojęs tamsa, paspruko.

Informaciją apie „BMW X5“ duomenų bazėse tikrinę VSAT pareigūnai netrukus išsiaiškino, kad ši 2010 m. pagaminta transporto priemonė vos prieš dieną buvo pavogta Vokietijoje. Nustatyta, kad valstybinio numerio ženklas taip pat vogtas ir ieškomas Latvijos teisėsaugos.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. „BMW X5“ saugomas Kalvarijos užkardoje.

Šiemet VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 66, įtariama, vogtas mašinas.