VSAT praneša, pirmadienį, apie vidurdienį, su Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiais susisiekę kolegos iš Lenkijos Rutka-Tartak užkardos pranešė, kad jų šalies teritorijoje iš degalinės pasišalino automobilis „Audi Q7“, kurio vairuotojas nesumokėjo už degalus. Turėta žinių, kad ši transporto priemonė galėjo pasukti Lietuvos link.

Informacija apie įtartiną mašiną buvo perduota Kalvarijos užkardos pasieniečių ekipažams, vienas kurių nurodytą „Audi Q7“ sustabdė ties Kalvarijos savivaldybės Smalininkų kaimu.

Paaiškėjo, kad estiškais registracijos numeriais pažymėtą automobilį vairavo 26 metų Estijos pilietis, turėjęs tvarkingus asmens dokumentus. Nepriekaištingi buvo ir dviejų keleivių, 36 metų vyro bei 62 metų moters, pateikti estiški dokumentai.

Transporto priemonės apžiūros metu jos bagažinėje, atsarginio rato dėkle, VSAT pareigūnai rado į maišelius ir įmautes supakuotus 23 kastetus bei 47 metalines teleskopines lazdas.

Šių daiktų savininke prisistačiusi moteris pasieniečius tikino juos neva pirkusi Lenkijoje ir vežusi į Estiją.

Po apklausos keleivė uždaryta į areštinę. VSAT pareigūnai dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį baudžiamąjį nusižengimą gresia bauda arba areštas.

Informaciją apie sulaikytą automobilį Lietuvos pasieniečiai taip pat perdavė kolegoms Lenkijoje.

Teleskopinės lazdos bei kastetai laikinai saugomi Varėnos rinktinėje, automobilis – Kalvarijos užkardoje.

Foto: VSAT


Foto: VSAT