Muitinės departamentas praneša, kad dažniausiai siunčiamasi marihuanos, taip pat – amfetamino ar augalinės kilmės narkotikų, apdorotų sintetiniais kanabinoidais. Netrūksta MDMA („Ecstasy“) ar LSD, pasitaiko ir haliucinogeninių savybių turinčios grybienos.

Parsisiunčiamų narkotikų kiekiai paprastai svyruoja nuo 1 iki 150 g. Kvaišalai dažniausiai siunčiami iš Nyderlandų, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos. Dažniausiai juos siunčiasi maždaug 16–30 m. amžiaus asmenys. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą tokia veika kvalifikuojama kaip sunkus nusikaltimas – narkotikų kontrabanda, už kurią numatyta ir laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

Pašto siuntose pareigūnai aptinka ir gan egzotiškų radinių. Kovo mėn. Pašto poste dirbantys muitininkai atkreipė dėmesį į registruotą siuntinį, atkeliavusį į Lietuvą iš Ukrainos. Siuntėjas deklaravo, kad siunčia Lietuvos piliečiui knygą, o nemažai skaitantis vyriškis labai laukia šio siuntinio. Rentgeno nuotraukoje iš karto buvo matyti, kad siuntinio sudėtyje toli gražu ne vien tik popierius. Pareigūnai atplėšė voką ir jame rado knygą „Дом ужасов“ („Siaubo namai“), kurioje siuntėjas buvo išpjovęs dalį puslapių ir į ertmę pridėjęs metalinių monetų.
Pasikonsultavę su ekspertais, muitininkai išsiaiškino, kad knygų mylėtojui į Lietuvą jo bendramintis ukrainietis siuntė net 68 antikvarines XVI amžiaus sidabro monetas, kurių vertė gali siekti daugiau kaip 13 tūkstančių eurų.

Iš viso Lietuvos muitinės pareigūnai pirmąjį šių metų pusmetį, preliminariais duomenimis, sulaikė kontrabandinių ir neteisėtai gabentų prekių už daugiau kaip 15 milijonų eurų. Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegalios cigaretės. Jų konfiskuota beveik 98 mln. vienetų, įvertintų 11 mln. eurų.

Muitinės pareigūnus vasario mėn. nustebino 400 tūkst. eurų vertės klastotų cigarečių siunta. Klaipėdos tarptautinėje jūrų perkėloje patikrinę vilkiką, muitininkai vietoj į Švediją gabenamų deklaruotų baldų konsolių aptiko beveik 168 tūkst. pakelių cigarečių „Winston“ su rusiškomis banderolėmis. Įtardami, kad kontrabandinės cigaretės gali būti dar ir falsifikatai, pareigūnai kreipėsi į jų gamintojus, prašydami padėti nustatyti gaminių autentiškumą. Gamintojai patvirtino pareigūnų įtarimus, kad sulaikyti rūkalai išties buvo klastotė.
Sausio – birželio mėnesiais, kaip ir pernai, daugiausia kontrabandinių cigarečių (beveik 80 proc.) sulaikyta šalies viduje. Nelegalius baltarusiškus tabako gaminius vis dažniau bandoma įvežti ne tiesiai iš Baltarusijos, o atgabenti iš kitų Europos Sąjungos šalių. Tarp sulaikytų kontrabandos būdu gabentų baltarusiškų cigarečių vyrauja Gardino tabako fabrike „Neman“ pagaminamos „Premier“, „Minsk“, „Fest“, „NZ“ cigaretės.

Lietuvos muitinės pareigūnai kviečia prie kovos su kontrabanda ir visuomenės saugumo užtikrinimo prisijungti ir neabejingus piliečius: informaciją apie nusikalstamas veikas asmenys gali pranešti visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu Muitinės departamento pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44, taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės interneto svetainėje.