VSAT praneša, kad pirmadienį Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai su tarnybin belgų avigane Maika patruliavo Švenčionių rajone, Baltasamanės pelkės prieigose.

Žole apaugusioje teritorijoje buvo pastebėtas ištryptas takas, vedantis iš Baltarusijos į Lietuvą. VSAT pareigūnai su Maika sekė šiuo taku maždaug kilometrą, kol Piorkų kaimo prieigose buvo pastebėta grupė asmenų. Nuo čia iki valstybės sienos su Baltarusija – 3 kilometrai.

Nešikai taip pat pastebėjo besiartinančius pasieniečius ir pasileido bėgti. Nepaklusus teisėtiems VSAT pareigūnų nurodymams sustoti, pasienietis iš tarnybinio pistoleto paleido 6 įspėjamuosius šūvius į viršų. Vienas išsigandęs kontrabandininkas pasidavė pats, du dar bandė bėgti, tačiau VSAT pareigūnai su tarnybiniu šunimi juos sulaikė. Paaiškėjo, kad tai - 29, 30 ir 47 metų Baltarusijos piliečiai.

Įvykio vietoje rasta 12 juoda polietileno plėvele aptrauktų ryšulių, kuriuose buvo 6 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, „Fest 7“, „NZ Gold Super Slim“ ir „Minsk“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 16 tūkst. eurų.

Apie įvykį pranešta Baltarusijos pareigūnams. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Ignalinos rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sulaikytųjų trejetą pasieniečiai uždarė į areštinę. Cigaretės saugomos Ignalinos rinktinėje.