Sukėlė pragariškas liepsnas

DELFI primena, kad 26 metų M. Sasnauskas kaltinamas tikrąja to žodžio prasme užkūręs tikrą pragarą Šilainių daugiabutyje.

2012 metų kovą M. Sasnauskas ir su trimis bendrais sukėlę tragišką gaisrą Šilainių mikrorajono daugiabutyje.

Už šį nusikaltimą jau nuteisti trys konflikte dalyvavę kauniečiai - 21-erių M. Sasnausko brolis Paulius Sasnauskus, 24 metų Paulius Diliūnas ir 21 metų Lukas Buckus. Būtent M. Sasnauskas laikomas nusikaltimo iniciatoriumi.

Vaikinams buvo pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti du ar daugiau žmonių, dėl nužudymo kankinant ar kitaip žiauriai, dėl nužudymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, dėl sunkaus dviejų ar daugiau asmenų sveikatos sutrikdymo kankinant ar kitaip žiauriai, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, dėl viešosios tvarkos pažeidimo, dėl turto sugadinimo ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

P. Sasnauskas, kuris nusikaltimo metu buvo nepilnametis, subendrinus bausmes už grotų praleis 7 su puse metų. P. Dilūnui skirta didžiausia bausmė – 15 metų nelaisvės. L. Buckus atsipirko lygtine laisvės atėmimo bausme

Kaltinamajame akte teigiama, kad P. Sasnauskas su L. Buckumi bute su dar keliolika jaunuolių šventė gimtadienį. Netrukus kilo konfliktas, kurio metu P. Sasnauskas buvo sužalotas. Po incidento P. Sasnauskas ir L. Buckus pasišalino. Tačiau neilgam. Vaikinai nuvykę pas draugus sugalvojo keršto planą.

Išsikvietę taksi penki vaikinai nuvyko į degalinę ir į 5 litrų talpos tarą įsipylė 2,8 litro benzino. Vėliau tas pats taksi automobilis vaikinus nuvežė į Šilainius. Pakilę liftu į septintąjį aukštą vaikinai pasibeldė į buto, kuriame vyko vakarėlis, duris. Duris atidarė Mindaugas S. - kerštautojai vaikiną apipylė benzinu, degiu skysčiu aplaistė buto koridorių ir padegė. Padegtas Mindaugas S. dar bandė gelbėtis – liudininkai pasakojo, kad degantis vaikinas bandė įsisukti į užuolaidas, tačiau dėl to ugnis dar labiau išplito. Vėliau Mindaugas S. rastas uždusęs vonioje.

Įsiplieskusi ugnis užkirto kelią jaunuoliams pasišalinti iš buto. Neturėję kitos išeities žmonės buvo priversti gelbėtis kaip išmano – kai kurie net šoko pro 7 aukšto buto langus ir balkoną. Iš didelio aukščio nukritę du jaunuoliai patyrė sunkius sužalojimus. Vienam iš jų nustatytas neįgalumas.

Tarp ieškomiausių

Europolas interneto svetainėje skelbė duomenis apie labiausiai ieškomus Europos nusikaltėlius. Tarp jų yra ir keturi lietuviai. Tarp jų buvo ir M. Sasnauskas.

Buvo gauta informacija, kad ieškomas jaunas vyras gali slapstytis Jungtinėje Karalystėje. Balandžio 16 d. ieškotas anksčiau neteistas, tačiau administracine tvarka baustas M. Sasnaskas pagal jo atžvilgiu išduotą Europos arešto orderį buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje, Readinge.

Sunkiu nusikaltimu kaltinamas vyras bus teisiamas Lietuvoje, tačiau jo ekstradicijos klausimai įstrigo. Kauno pareigūnai kol kas negali atskleisti, kokioje stadijoje šiuo metu ekstradicijos klausimas.

Kartais teismai dėl ekstradicijos užtrunka ir iki 3 mėnesių. Kauno pareigūnai viliasi, kad M. Sasnauskas Lietuvai bus perduotas per šią vasarą.