Kalėjimų departamento atstovė Karolina Frolovienė DELFI sakė, kad M. Jonkus, 18 metų įkalinimo bausmę atlikinėjęs Vilniaus pataisos namuose, į Laisvės atėmimo vietų ligoninę buvo atvežtas dėl ligos (o ne dėl žalojimosi). Šeštadienį pervežus jį į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę Lazdynuose, kalinį saugojo du Kalėjimų departamento pareigūnai. Pagal nustatytą tvarką, vienas jų turėjo būti palatoje, kitas - koridoriuje.

Kaip M. Jonkui pavyko pabėgti nesužalojant sargybinių, K. Frolovienė sekmadienio rytą dar negalėjo atsakyti - tuo metu sargybiniai buvo apklausiami policijoje.

M. Jonkus pabėgo apie 4 val. Po keturių valandų jį privataus namo kieme sučiupo policininkai.

Paieškos operacijai vadovavęs laikinasis Vilniaus apskrities policijos viršininkas Antonis Mikulskis DELFI sakė, kad naktį sostinėje dirbusiems maždaug 80 policijos pareigūnų, sužinojus apie kalinio pabėgimą, iš namų buvo skubiai iškviesti 200 pareigūnų.

Iškart buvo blokuoti Lazdynėliai ir Bukčiai. Policija dirbo puikiai - apsupus teritoriją, kurioje, kaip įtarta, slapstosi bėglys, buvo imta "šukuoti" teritoriją kvadratais. Čia pasižymėjo policijos kinologai su tarnybiniais šunimis.

Šunys aptiko bėglio pėdsakus ir ėmė jais vesti pareigūnus. Apie 8 val. M. Jonkus buvo užkluptas privataus namo kieme, ten jis ir buvo sulaikytas. Pasak A. Mikulskio, laimei, spėta jį sučiupti, kai jis dar nebuvo įsibrovęs į namą.

Pareigūnai dar neatskleidžia pabėgimo aplinkybių - kaip M. Jonkui pavyko pasprukti, kai jį saugojo du Kalėjimų departamento pareigūnai. Neoficialiai kalbama, kad nėra įtarimų, jog kalinys pareigūnus papirko ar pan., minimos dvi galimos priežastys - atsipalaidavę sargybiniai arba užmigo, arba pasišalino iš posto.

Sekmadienio popietę Kalėjimų departamentas pranešė, kad dėl pabėgimo Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas, po nuteistojo apsaugą vykdžiusių pareigūnų apklausos, perduotas Laisvės atėmimo vietų ligoninei. Dėl skrandžio problemų M. Jonkus dabar gydomas ten.

Vertinant Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnų veiksmus, pradėtas tarnybinis patikrinimas, sudaryta komisija iš LAVL ir Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnų.

Kalėjimų departamento direktorė sako, jog šiuo metu sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą pagal BK 229 str. (Tarnybos pareigų neatlikimo). Jei paaiškės, jog tam yra pagrindo, pareigūnams bus iškelta baudžiamoji byla.

„Bet kokios klaidos bus įvertintos, ir padaryta viskas, kad ateityje tokie įvykiai nepasikartotų. Tik džiaugiuosi, kad visų teisėsaugos institucijų pareigūnai reagavo operatyviai ir profesionaliai,“ – sako Kalėjimų departamento vadovė.

Balandžio 23 d., apie 11 val.. nuteistasis M. Jonkus dėl ūmaus sveikatos būklės pablogėjimo neplaniniu konvojumi buvo pristatytas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. 18 val. nuteistojo apsaugos postą perėmė Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnai.

Balandžio 24 d., 4.08 val., pranešta apie nuteistojo pabėgimą.

Laisvės atėmimo vietų ligoninės prižiūrėtojas ir vyresnysis prižiūrėtojas Bausmių vykdymo sistemoje dirba ne vienerius metus, vienas turi 5 metų patirtį, kitas – 15-os.