Trečiadienį pasirinktinai atvykstančius į Lietuvą asmenis bei transporto priemones tikrinę Ignalinos rinktinės Puškų užkardos pareigūnai ties Zarasų rajono Smėlynės kaimu, kelyje DaugpilisKaunas, sustabdė automobilį „Volkswagen Golf“ latviškais numeriais.

Kontrolės metu paaiškėjo, kad vairuotoja, 38-erių Latvijos pilietė, mašinos salone ir bagažinėje gabeno 102 pakelius cigarečių „NZ Gold Super Slims“, „Premier“ ir „NZ 8“ su baltarusiškomis banderolėmis. Moteriai pasieniečiai dėl kontrabandos surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą.

Taip pat nustatyta, jog kartu vykusi keleivė, 56 metų latvė, neturėjo privalomo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento. Užsienietei dėl atvykimo į Lietuvą tvarkos pažeidimo skirta 36 eurų bauda.

Dar vienas pažeidėjas pratybų metu buvo sulaikytas Rokiškio rajone, kelyje Subatė - Obeliai. 39-erių metų Zarasų rajono gyventojas, vairavęs visureigį „Hyundai Terracan“ latviškais numeriais registracijos, pateikė negaliojantį minėto automobilio registracijos liudijimą. Patikrinimo metu taip pat paaiškėjo, kad vyras neturėjo ir 2004 m. pagaminto visureigio techninės apžiūros talono, o pati transporto priemonė neapdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Nemalonumų neišvengė ir kartu su lietuviu vykusi 29 metų latvė - ji su savimi neturėjo jokių dokumentų, tinkančių kelionei į užsienį. Moteriai skirta 36 eurų bauda.

„Hyunday Terracan“ ir vairuotojas perduoti Panevėžio apskrities policijai.

Nuo antradienio VSAT pareigūnai vykdo savaitę truksiančias sienos su Latvija kontrolės atnaujinimo pratybas. Jos vyksta ne tik tose vietose, kur iki Lietuvos narystės Šengeno erdvėje veikė Obelių ir Smėlynės punktai. Pasirinktinę asmenų bei transporto priemonių kontrolę pasieniečiai taip pat vykdo prie sienos su Latvija veikusių supaprastintų Tilžės, Stelmužės, Juodupės ir Suvainiškio kontrolės punktų vietose. Atnaujinus vidaus sienų kontrolę visų šalių piliečiai privalo pateikti galiojantį kelionės dokumentą - piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Kovo 14 – 15 d. Lietuvos pasieniečiai, bendradarbiaudami su kolegomis Latvijoje, taip pat pasirinktinai tikrins ir iš Lietuvos išvykstančių asmenų dokumentus pagal neskelbiamus rizikos faktorius.