Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis krovininį vilkiką „Man“ patikrinimui sustabdė vasario 10 d., Klaipėdos tarptautinėje jūrų perkėloje.

Mašiną vairavęs Lietuvos pilietis G. K. ir kartu važiavęs lietuvis R. T. pareigūnams deklaravo gabenantys į Švediją baldų konsoles. Vilkiko puspriekabė išties buvo pilna juoda plastikine apsaugine medžiaga apvyniotų pakuočių. Tačiau vieną jų patikrinus, paaiškėjo, kad viduje visai ne baldai, o cigarečių dėžės, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

Detaliai patikrinus visą krovinį, nustatyta, kad iš viso į Švediją kontrabandos būdu mėginta išvežti 167 tūkst. 980 pakelių cigarečių „Winston“ su rusiškomis banderolėmis. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 409 tūkst. eurų.

Vairuotojas ir keleivis buvo sulaikyti dviem paroms, vėliau paleisti, skyrus kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir piniginį užstatą. MKT Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.
Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Įtardami, kad kontrabandinės cigaretės gali būti dar ir falsifikatai, MKT pareigūnai kreipėsi į jų gamintojus – „JT International“, prašydami padėti nustatyti gaminių autentiškumą. Šią savaitę gamintojai atsiuntė pirmines išvadas, patvirtindami pareigūnų įtarimus, kad sulaikyti rūkalai išties yra klastotė.

Muitinės pareigūnai įspėja, kad asmenys, susigundantys cigarečių kontrabanda, ne tik apvagia save ir savo valstybę, bet ir įsigyja abejotinos kokybės, neaiškios kilmės gaminius, tegul ir pažymėtus garsių gamintojų prekių ženklais.