Spėjama, kad sprogo ardomas iš poligono parsineštas sprogmuo.

Šeštadienį apie 11 valandą 30 minučių Kazlų Rūdos miestelyje nugriaudėjo sprogimas. Privataus namo kieme po jo rasti du sudarkyti negyvų 40 metų ir 45 metų vyrų kūnai.

Vietiniai žuvusiuosius apibūdina kaip metalo rinkėjus. Esą vyrai pragyvenimui užsidirbdavo rinkdami metalą, kurio rasdavo draudžiamoje lankyti Kazlų Rūdos buvusio karinio poligono zonoje.

Neatmetama, kad nelaimė ištiko, kai vyrai bandė išardyti rastą sprogmenį, kurio metalą tikėjosi vėliau parduoti.

Nelaimė galėjo būti dar skaudesnė, jei įvykis sprogimas būtų įvykęs anksčiau, kai netoliese esančioje turgavietėje vyko šeštadieninis miestelio turgus, kuriame šurmuliuoja daug žmonių.

Kaip praneša įvykio vietoje esantis televizijos operatorius Eugenijus Naikelis, šiuo metu teritorija aptverta, įvykio vietoje budi policijos pareigūnai.

Užtverti ir aplinkiniai įvažiavimai, gatvėse apribotas eismas. Į įvykio vietą iškviesti išminuotojai.

Tokių priemonių imtasi, nes kieme šalia sprogimo vietos rastame krepšyje pareigūnai aptiko įtarimų sukėlusių daiktų. Baiminamasi, kad sprogmenų gali būti ir daugiau.

Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas DELFI informavo, kad sprogimo teritoriją jau patikrino išminuotojai. Apžiūrėję įvykio vietą nustatė, kad vyrai žuvo ardydami kovinį sprogmenį. Rasti sprogmens likučiai. Taip pat aptikti keli nepavojingi prieštankiniai mokomieji sprogmenys bei du karo laikų šaudmenys be sprogstamosios medžiagos bei sprogdiklių. Pasak V. Grabausko, tai leidžia įtarti, kad žuvę asmenys dėl neaiškių priežasčių jau kurį laiką rinko sprogmenis iš poligono.

Išminuotojų duomenimis, gyvenvietėje saugu. Ekspertai toliau tirs įvykio vietą.