„Kavinėje buvo klientų, kurie ruošėsi netrukus prasidėsiantiems banketams, kai tuo metu netoli įėjimo durų išvydau besisukiojančią porelę. Nieko blogo neįtaręs ir norėjęs juos nukreipti į reikiamą kavinės vietą, pasiteiravau, ko ieškantys“, – nekaltai prasidėjusio nutikimo detales pasakojo kavinės savininkas.

Išsiaiškinus, kad piliečiai neva atvyko į rengiamą banketą, jie buvo nukreipti į antrąjį kavinės aukštą. Moteriai ir vyrui besisukiojant po kavinės patalpas, jų savininkui toptelėjo mintis, kad įtartinai atrodantys asmenys, su kuriais jau yra tekę susidurti, į kavinę galimai užsuko vedini piktų kėslų.

Pareigūnai informuoja, kad įtaręs apie galimai vykdomą nusikaltimą, kavinės savininkas suskubo ieškoti poros, kurią pastebėjo išeinančią iš kavinės patalpų. Viduje buvusią moterišką rankinę, piliečiai jau buvo spėję apšvarinti – patikrinus pastebėta, kad iš jos ištraukta piniginė.

„Tada supratau, kad žūt būt turiu sulaikyti vagišius, užkirsdamas kelią tolesnėms jų nusikalstamoms veikoms“, – teigė kavinės savininkas. Tad pasitelkęs savo išmonę, vyras užkalbino kavinės teritorija išėjimo link ramiai kulniuojančius galimai piniginės vagystę įvykdžiusius asmenis.

Vos vagišių porelei grįžus arčiau kavinės tęsti užmegzto pokalbio, kavinės savininkas ir kieme buvęs jo pažįstamas, 32 metų vyrą užspendė į kampą, o už marškinėlių užkištą rado ir moterišką piniginę, kurioje buvo pinigai bei asmens dokumentai. 30-metei sulaikytojo draugei taip pat buvo trukdoma pasišalinti, nors ši garsiai šaukė, priešinosi.

Į įvykio vietą atskubėjus policijos pareigūnams, gerai žinoma, ne kartą teistų asmenų porelė perduota su visais įkalčiais. Tačiau tuo viskas nesibaigė – kavinės kieme užvirė tikra drama.

Vagyste įtariamas vyras pradėjo imituoti neva pasireiškusį sveikatos sutrikimą, o jo draugė vis šaukdama „gelbėkite“, puolė jo „gaivinti“. Pareigūnams neliko nieko kito, kaip iškviesti medikus, kurie vyrą pristatė į Regioninę Telšių ligoninę. Nenustačius jokių gyvybei pavojų keliančių sutrikimų, asmenys pristatyti į policijos komisariatą. Abu jie sulaikyti dviem paroms, piliečių atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas reiškia nuoširdžią padėką nusikalstamą veiką užkardžiusiam vyrui ir džiaugiasi, kad visuomenę vienija vis daugiau pilietiškų, savo saugumui neabejingų žmonių.