„Kiek aš žinau, prokuratūra perdavė tą dalį medžiagos, kas susiję su pačia nusikalstama veika, dėl automato pagrobimo ir pasišalinimo. Kol kas tikrai negirdėjau, kad būtų procesinis vertinimas per Baudžiamojo kodekso prizmę dėl pareigūnų pareigų atlikimo ar neatlikimo. Kada bus procesinis sprendimas priimtas, policija galės pabaigti tarnybinį patikrinimą“, - sakė S. Skvernelis, žurnalistų paklaustas, ar nubausti bėglį su automatu paleidę pareigūnai.

Lapkričio 19 dieną du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė 1991 metais gimusį kaltinamąjį I. Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį, užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą.

Nors kaltinamajam rankos priekyje buvo surakintos antrankiais, automobilio galinės durelės iš vidaus užblokuotos, pareigūnams išlipus iš automobilio I. Molotkovas pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve. Įtariamasis, grasindamas panaudoti ginklą, pareikalavo, kad pareigūnai sėstų į automobilį - šie, matydami pavojų gyvybei, pasišalino, o pats sulaikytasis išlipo pro priekines dureles ir peršokęs komisariato kiemo tvorą pabėgo.

I. Molotkovo paieškoms buvo pasitelkta daugybė pareigūnų, pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis buvo rastas po penkių valandų.

Generalinė prokuratūra skelbia, jog kol kas baigta tik viena ikiteisminio tyrimo dalis, kuri buvo susijusi su I. Molotkovo veiksmais. Tuo tarpu Švenčionių rajono policijos kelių pareigūnų veiksmai, kurių ginklą I. Molotkovas buvo pagrobęs, dar tiriami, todėl ir pabėgimo vaizdo įrašas kol kas negali būti pateiktas susipažinti visuomenei.

Ministras S. Skvernels po I. Molotkovo pabėgimo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos dėl įvykio buvo pranešęs apie atsistatydinimą, tačiau po pokalbio su premjeru Algirdu Butkevičiumi apsisprendė likti poste.