Prokuratūra informuoja, kad į teisiamųjų suolą Panevėžio apygardos teisme sėdo 39 metų D. V. ir dvejais metais jaunesnis jo brolis R. V. iš Panevėžio, 34 metų mažeikiškis E. N. , 30 metų tauragiškis D. V. ir 37 metų anykštėnas A. J.

Dar du įtariamieji nuo teisėsaugos pareigūnų pasislėpė, jų bylos išskirtos į atskiras.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta informacijos apie kaltinamųjų galimai nusikalstamą veiklą 2003-2012 metais. Panevėžietis D. V. buvo kaltinamas, kad galimai būdamas nusikalstamo susivienijimo vadovu su šios nusikalstamos grupės nariais Lietuvoje užverbavo ir išvežė į Vokietiją kelis vyrus. Nors jiems buvo žadamas pelningas darbas statybose, iš tiesų jie buvo verčiami prekiauti narkotikais.

Taip pat D. V. buvo kaltinamas, kad su kitais nusikalstamo susivienijimo nariais organizavo merginų verbavimą ir vežimą į Olandiją, kur jos turėjo verstis prostitucija.

Pavyzdžiui, vienas iš kaltinamųjų internetu užmezgė pažintį su mergina, įgavo jos pasitikėjimą, o vėliau ji buvo išvežta į viešnamį Olandijoje. Merginos uždirbamus pinigus pasidalindavo šio verslo organizatoriai.

Vieną nepilnametę merginą nuo tokios pat lemties išgelbėjo budrūs pasieniečiai – patikrinę pasienyje su Lenkija jos dokumentus, pareigūnai pastebėjo, kad šie padirbti ir ją sulaikė. Kita nepilnametė buvo nugabenta į Amsterdamą ir ten išnaudojama prostitucijai, kol sugebėjo pabėgti.

Panevėžio apygardos teismas lapkričio 26 dieną paskelbė nuosprendį. D. V.. R. V. ir E. N. buvo pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis veikiant organizuotoje grupėje. D. V. skirta 12 metų, jo broliui R. V. – 10 metų, E. N. – 9 metų laisvės atėmimo bausmė.

Tauragiškį D. V. teismas pripažino kaltu dėl prostitucijos organizavimo ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Už tai jam skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams.
Anykštėnas A. J. už prekybą žmonėmis organizuotoje grupėje nuteistas 3 metams nelaisvės.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorai.

Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras Aurelijus Navickas, palaikęs valstybinį kaltinimą šioje byloje, ketina pirmos instancijos teismo nuosprendį skųsti. Prokuroro nuomone, ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad kaltinamieji galimai nusikalstamas veikas vykdė susibūrę į nusikalstamą susivienijimą. Už dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo veikloje gresia laisvės atėmimas iki 15 metų, o tokio susivienijimo organizatoriams ir vadovams numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 20 metų arba iki gyvos galvos