Policija informuoja, kad lapkričio 17 d. apie 21.00 val. buvo gautas moters (gimusios 1960 m.) pranešimas, kad sūnus (gimęs 1984 m.) išėjo žudytis. Kauno apskr. VPK PR Mobilaus būrio vyr. patruliams Andriui Maciulevičiui ir Robertui Brundzai nedelsiant nuvykus į Kampiškių gatvę, juos pasitiko vyriškio mama, kuri paaiškino, kad prieš 2 valandas sūnus išėjo iš namų ir nurodė, jog eina prie Nemuno, nebenori gyventi ir negrįš.

Moteriai apibūdinus, kaip apsirengęs iš namų išėjo jos sūnus, Kauno apskr. VPK PR pareigūnai apvažiavo aplinkines gatves ir kiemus, o netrukus Smetonos alėjoje pastebėjo ir apibūdinimą atitinkantį vyrą, kuris brido gilyn į upę. Nors pareigūnai, bėgdami nuo automobilio link vyriškio prašė išlipti į krantą, pastarasis ėjo tolyn ir paniro.

Pareigūnams pribėgus prie vandens, maždaug 80 metrų tolyje, matėsi paniręs ir plūduriuojantis vyriškis. Kauno apskr. VPK PR Mobilaus būrio vyr. patrulis Andrius Maciulevičius, nusimetęs tarnybinę liemenę bei striukę, nedelsdamas šoko į Nemuną, nuplaukė prie vyriškio ir jį pastvėręs parplukdė į krantą. Buvo iškviesti greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, kurie vyriškį išsivežė į gydymo įstaigą.

Tris kartus skatintas antrus metus Kauno apskr. VPK dirbantis pareigūnas Andrius savo drąsaus poelgio nesureikšmina ir išlieka santūrus.

Paklaustas, ką pagalvojo tą minutę, kai nusprendė šokti į ledinį vandenį, jis prisimena vertybes, kuriomis kasdien vadovaujasi policijos pareigūnai: „O ką čia galvoti? Nėra laiko pamąstymams. Tu tiesiog atlieki savo pareigą, darai taip, kaip turi būti. Juk ne veltui mus lydi šūkis „Ginti.Saugoti.Padėti““.

Gražių žodžių pareigūnui negaili ir jo viršininkas. „Dirbant kartu ne kartą teko įsitikinti pareigūno Andriaus drąsa. Tai ryžtingas ir profesionalus pareigūnas“, - apie kolegą šiltai atsiliepia Kauno apskr. VPK PR vadas Gintaras Gatulis.

Tačiau tas vakaras šiai pareigūnų porai, kaip paaiškėjo, šiuo įvykiu dar nesibaigė. Apie 23.30 val. pareigūnai sulaukė pranešimo, kad Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekte esančiame prekybos centre apsaugos darbuotojams reikalinga pagalba. Prekybos centre esančioje boulingo salėje trys girti vyriškiai pažeidinėjo viešąją tvarką, todėl buvo išprašyti iš prekybos centro. Vyrai necenzūriniais žodžiais keikė apsaugos darbuotojus, vis bandė patekti atgal į prekybos centrą.

Vienas iš jų susižalojo, todėl buvo pristatytas į gydymo įstaigą.
Atvykus policijos pareigūnams vyrai toliau visus keikė necenzūriniais žodžiais, nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų. Sulaikomi pareigūnų jie pradėjo priešintis, bandė smogti pareigūnams. Sulaikyti du vyrai (gimę 1969 m. ir 1975 m.) buvo pristatyti į Kauno apskr. VPK Kauno m. Žaliakalnio PK. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Viso praėjusią parą Kauno apskr. VPK PR pareigūnai vyko į 119 iškvietimų (nusikaltimai, eismo įvykiai, smurtas artimoje aplinkoje, triukšmas bei kiti) ir, sekdami karštais pėdsakais, sulaikė 3 asmenis.
Kiekvieną dieną ateidami į darbą Kauno apskr. VPK PR pareigūnai nežino nei kaip ji prasidės, nei kaip ji pasibaigs. Tačiau jie viliasi, kad ne tik prisidės prie nusikalstamų veikų užkardymo, bet ir padės tiems, kuriems prireiks jų pagalbos.

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123I-VII
visą parą

Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Krizių įveikimo centre (Giedraičių 60 A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt