Budrus automobilio savininkas pats pastebėjo, kad kažkoks įtartinas asmuo sukinėjasi aplink jo automobilį, o vėliau pastebėjo ir liepsnas. Vyras sulaikė minėtą asmenį ir perdavė jį policijos pareigūnams.

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadino visuotinai pavojingu būdu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., už ką baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Pareigūnai jau po ankstesnių padegimų vykdė įvairiausias priemones ir atliko daug ikiteisminio tyrimo veiksmų, siekdami nustatyti padegėją. Kriminalistai jau lipo įtariamajam ant kulnų, kai jis buvo sučiuptas.

Kauno policija dėkoja vyrui už neabejingumą ir drąsų poelgį, tačiau pareigūnai nerekomenduoja įtariamųjų sulaikinėti patiems gyventojams, nes gali ir patys nukentėti. Svarbiausia, ką turi padaryti pilietis, pastebėjęs daromą teisės pažeidimą ar nusikaltimą, nedelsiant apie tai informuoti policijos pareigūnus bendruoju pagalbos telefonu 112 bei įsidėmėti kuo daugiau įtariamojo ar įtariamųjų bruožų, jo ar jų pasišalinimo kryptis.

Ketvirtadienį kriminalistai intensyviai dirbo su įtariamuoju, atliko būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus, tarp jų ir parodymų patikrinimą vietoje, bei nustatė, kad minėtas 1972 m. gimęs, niekur nedirbantis, daugiau nei dešimt kartų teistas (daugiausia dėl vagysčių) benamis įvykdė dar 5 tokius nusikaltimus. Nustatyta, kad jis kelių savaičių laikotarpiu padegė automobilius Vilniaus, Mapų, Daukšos, Šv. Gertrūdos ir L. Sapiegos gatvėse bei Savanorių pr., Kaune. Kuriuos automobilius padegti, vyras pasirinkdavo atsitiktinai.

Įtariamasis neseniai, šių metų vasario mėn., buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos, jis pripažįsta įvykdęs šiuos padegimus, tačiau motyvas sunkiai suvokiamas – pyktis ant geriau gyvenančių.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 3-ojo skyriaus prokurorai.

Penktadienį įtariamajam Kauno apylinkės teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams.