P. Lingys pripažintas ir pavojingu recidyvistu, nes 2002 metais jis jau buvo nuteistas už moters nužudymą. Jam tąsyk skirta kalėti 11 metų ir 6 mėnesius. Į laisvę vyras išėjo anksčiau laiko – 2012 metų lapkritį.

Recidyvisto statusas nesuteikia teisės prašyti sušvelninti bausmę, todėl P. Lingys už grotų turės praleisti 14 metų. Teismas nustatė, kad pirmuosius penkerius metus P. Lingys turės praleisti kalėjime, o kitus – pataisos namuose.

Žudikas savo kaltės nepripažino, o tikino, kad nužudytasis mirtinai susižalojo pats – esą griuvo ir galimai kaklą persidūrė durų rankena. 

39 metų P. Lingys 32 metų Liną L. nužudė pernai liepą. Linas atvyko į pirmąjį pasimatymą su P. Lingio seserimi, kuri gyvena Gelgaudiškės kaime, Tauragės rajone.

Kompanijoje taip pat buvo P. Lingys, jo brolis su žmona. Linas esą pripirko sidro, alaus ir kompanija prie namų esančiame miškelyje surengė pikniką.

Žodis po žodžio tarp Lino L. ir P. Lingio kilo konfliktas. „Jis pasakė, kad zonoje buvo „vierchas“, o aš pareiškiau, kad zonos „paniatkės“ man neįdomios. Dėl to Linas įsižeidė, kad jo negerbiu. Jis pareiškė, kad ras draugų, kurie mane nuveš į mišką“, – Klaipėdos apygardos teisme liudijo P. Lingys.

Kai sutemo, kompanija iš lauko persikėlė į namo virtuvę. Linas L. su savo drauge esą užsidarė kambaryje, o po kelių valandų iš jo išėjo parūkyti.

P. Lingys pasakojo, kad tada jis sugalvojo eiti namo. Kai žengė koridoriumi, Linas L. esą jį pastūmė ir kažkokių daiktu trenkė į veidą, perbrėžė kairįjį skruostą, sužalojo nugarą.

„Aš jį taip pat pastūmiau, kad galėčiau praeiti. Tai gal jis krisdamas susižalojo į spintelę ar durų rankeną, todėl ir mirė?“ – garsiai samprotavo P. Lingys.

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad Linas L. mirė nuo smūgio aštriu daiktu į kaklo sritį. Smūgis buvo suduotas iš viršaus žemyn. Be to, Lino L. draugė Judita, kuri yra P. Lingio sesuo, teisme liudijo, kad brolis užsimojo ir peiliu smeigė Linui L. į kaklą. Jis nukraujavo ir mirė vietoje.

Teisme paaiškėjo, kad peilį P. Lingiui davė jo sūnėnas Lukas, kuris gyvena tame name, kuriame ir įvyko nelaimė. Tačiau Lukas nežinojo, kam peilis bus panaudotas.

„Aš vakare grįžau iš darbų ir nuėjau miegoti. Po poros valandų pabudau, nes užsimaniau į tualetą. Kai išėjau į lauką, dėdė Petras paklausė, ar turiu peiliuką. Jį visada nešiojuosi kišenėje, nes kartais lašinius pasipjaustau, kai dirbu viešuosius darbus. Tą peiliuką ir padaviau dėdei, o tik paskui policijoje sužinojau, kad juo ir buvo smeigta Linui“, – teisme liudijo L. Lingys.

Po nužudymo P. Lingys beveik dvi paras miške slapstėsi nuo teisėsaugos. Su juo buvo tuomet 14-metis sūnėnas.

„Su dėdžiu į mišką išėjau „po draugyste“. Mes gerai sutarėme, todėl ir norėjau palaikyti jam kompaniją. Iš pradžių nuėjome pas mano senelius, kur ir gyveno dėdė. Jis pasiėmė švarių drabužių, kojinių, vandens. Senelis dar į maišelį sudėjo maisto, bet jį pamiršome pasiimti. Tada patraukėme į netoliese esantį mišką ir ten buvome, kol mus surado policija. Nors jau ir taip žadėjome eiti namo“, – pasakojo dabar jau 15-metis paauglys.

Liudininkas pasakojo, kad einant iš tėvų namo pas senelius, P. Lingys du kartus kišeninį peiliuką smeigė į žemę. Taip siekta nuo jo nuvalyti aukos kraują. Kišeninį peiliuką ekspertai rado nedideliame vandens telkinyje, esančiame šalia P. Lingio tėvų namų.

Jį į tą vandens telkinį įmetė P. Lingio tėvas, nes jo paprašė sūnus, pasakęs, kad prisidirbo. Romualdas Lingys dar spėjo tai paliudyti teisme, tačiau neseniai vyras mirė.

Byloje nukentėjusiaisiais pripažinti Lino L. du broliai ir sesuo. Visi trys jie iš kaltinamojo reikalavo atlyginti beveik 25 tūkst. eurų turtinę ir neturtinę žalą. Teismas šį prašymą visiškai patenkino.