Asmenys, kertantys Lietuvos Respublikos sieną, dažniausiai muitininkams bruka eurus (57 atvejai), rečiau – rublius (13 atvejų) ar JAV dolerius (5 atvejai). Dažniausiai duodamos 5 eurų kupiūros (32 atvejai), tačiau pasitaiko atvejų, kai vairuotojai muitinės pareigūnams būna labai „dosnūs“. Pasitaikė atvejų, kai vairuotojai siūlė 50 eurų, 50 JAV dolerių ir net 150 eurų mainais į tai, kad muitininkai netikrintų jų transporto priemonės, praneša Muitinės departamentas.

Papirkti Lietuvos muitininkus dažniausiai bando Baltarusijos piliečiai (40 atvejų). Rusijos ir Lenkijos piliečiai per pastaruosius du mėnesius bandė papirkti pareigūnus po 11 kartų, lietuviai – 6, kitų valstybių piliečiai – 8 kartus.

Per šių metų sausį ir vasarį papirkti muitinės postų pareigūnus labiausiai mėgino krovininių transporto priemonių vairuotojai (67 atvejai), lengvųjų automobilių vairuotojai pareigūnams pinigus siūlo gerokai rečiau – per sausį ir vasarį duoti kyšį jie bandė 9 kartus.

Muitininkams pinigus dažniausiai siūlo asmenys, atvykstantys į Lietuvos Respubliką (48 atvejai), kiek rečiau papirkti pareigūnus bando išvykstantys iš Lietuvos asmenys (27 atvejai).

Iš 76 bandymų duoti kyšį, 9 atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl papirkimo. 9 asmenims pareikšti įtarimai dėl kyšio davimo LR muitinės pareigūnams. 5 asmenys teismo baudžiamaisiais įsakymais jau dabar yra pripažinti kaltais, jiems paskirtos piniginės baudos, 2 asmenų atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai nutraukti nenustačius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Kitų asmenų atžvilgiu dar vyksta ikiteisminiai tyrimai ar bylos nagrinėjamos teismuose.

Muitinės departamentas primena, kad pranešti apie galimą piktnaudžiavimą muitinės postuose ar dėl kitos neteisėtos veiklos atvejus galima visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis nemokamu pasitikėjimo telefonu Nr. 8 800 555 44 taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės interneto svetainėje.