Tikrinimo vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai: kelias leidžiasi nuo kalno, o apačioje tik toks pasirinkimas: arba policijai į glėbį, arba kairėn, kur beveik niekas nevažiuoja, nes ten kelias baigiasi įmonės užkardu ir betoniniais blokais įtvirtintomis šalikelėmis, kad niekas nepravažiuotų (panašu, ten esančiai bendrovei nedrausmingi vairuotojai jau seniai įgriso).

Policijos ekipažai pozicijas čia užėmė apie 12 val. Netrukus pareigūnai pastebėjo, kad sustojo nuo kalno besileidžiantis automobilis - vairuotojas persėdo į keleivio vietą, o prie vairo sėdo moteris. Tai sudomino pareigūnus. Tačiau sustabdžius paaiškėjo, kad abu mašinoje esantys žmonės - blaivūs. Kodėl jie puolė keistis vietomis, pamatę policijos kordoną, liko neaišku.

Pirmasis staigiai važiavimo kryptį pakeitė ir į miškus nulėkė "VW Passat" vairuotojas. Jį greitai pasivijo policija. Paaiškėjo, kad Pijus, kuriam 23-eji sukaks po poros savaičių, bėgo ne šiaip sau.

Svetimu automobiliu važiavęs vaikinas neturi vairuotojo pažymėjimo. Niekada jo ir neturėjo.

Tikrinant vairuotojo kišenes ir automobilį, rasta daug įdomių dalykų. Maišelis su "žole", net trys malūnėliai narkotikų smulkinimui, mini kaljanas, įtartinų rūkalų iš Olandijos pakeliai.

Jaunuolis iškart prisipažino rūkantis "žolę". Pareigūnams jis irgi buvo panašus tik į vartotoją, o ne platintoją. Už vairavimą neturint tam teisės, jam bus skirta bauda. O dėl narkotikų spręs kriminalinės policijos pareigūnai - gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Netrukus iš pagrindinio kelio staiga išsuko ir "Toyota". Šis automobilis irgi buvo iškart pasivytas ir sustabdytas. Paaiškėjo, kad 40-metis Gariūnų prekeivis niekada nėra turėjęs vairuotojo pažymėjimo, bet iki šiol sėkmingai apsieidavo ir be jo.

Paskui į kairę staiga nulėkė ir "Ford Galaxy". Pasivijus paaiškėjo, kad 43 metų vilnietis nemoka lietuvių kalbos, neturi ir vairuotojo pažymėjimo - už vairavimą girtam jau senokai atimtas.

Šis vairuotojas bandė papirkti jį pasivijusį pareigūną - bandė įbrukti 250 litų. Jau buvo beveik užsidirbęs baudžiamąją bylą, tačiau po antro griežto įspėjimo susiprotėjo pinigus susikišti į kišenę ir nusiraminti.

Reido pabaigoje įkliuvo ir girtas vairuotojas. Moteriai priklausantį "Chrysler Grand Voyager" vairavęs 1964 gim. vyras įtarimų sukėlė dar prieš sustabdant (buvo pastatyti laikinieji kelio ženklai, apribojantys greitį iki 20 km per val.), todėl pareigūnai spėdavo įsižiūrėti į vairuotojų veidus.

Netvirta eisena atėjęs į policijos automobilį vyras "pripūtė" 1,48 prom.

Vyriškis, vežęs dvi moteris, tvirtino gėręs "nedaug".