Įtariamasis Valdas J. po nusikaltimo neskubėjo atvirauti ką padaręs. Pirmiadienį per apklausą jis sugebėjo policijos pareigūnus įtikinti, kad studentę, kaip ir jai žadėjęs, atvežė į Klaipėdą.

Antradienį situacija pakito. Po pokalbio su be žinios dingusios J. Šikšniūtės draugėmis, Valdui J. dar kartą teko kalbėtis su policija. Po antros apklausos jam uždėti antrankiai.

Trečiadienį buvo rastas studentės kūnas ir jau tuomet net įtariamojo advokatas garsiai prabilo, kad greičiausiai, įvykdytas seksualinio pobūdžio nusikaltimas. Tą pačią dieną Valdas J. buvo suimtas teisme.

Kad mergina patyrė seksualinę prievartą, tyrimą kuruojantis Klaipėdos prokuroras Aurelijus Stanislovaitis, ketvirtadienį gavęs pirminę ekspertų išvadą, dar neskubėjo patvirtinti. Penktadienį ekspertai patvirtino, kad studentė buvo išžaginta. Tyrimų rezultatus medicinos ekpertai atidavė bylą tiriantiems policijos pareigūnams, tačiau plačiau komentuoti pateiktų duomenų jie nelinkę.

Išvados, anot Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einančio Gintauto Pauliko, yra labai preliminarios.

Iš merginos kūno ir nuo jo paimta įvairiausių mėginių, kurie išsiųsti į Vilnių ir bus tiriami dar, mažiausiai, kelias savaites. Tada ir turėtų paaiškėti nužudytosios mirties laikas, kitos aplinkybės, kurios šiuo metu yra neaiškios.

Penktadienį priešpiet teismo medicinos ekspertai J. Šikšniūtės kūną atidavė jos artimiesiems.

„Ištyrėme viską, ką galėjome, todėl auką ir atidavėme artimiesiems, kad jie deramai su ja atsisveikintų“, - teigė G. Paulikas.

DELFI žiniomis, J. Šikšniūtės palaikai bus kremuoti Kėdainių krematoriume.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Simonas Minkevičius tvirtino, jog viena tiriamų versijų yra ta, kad Valdas J. galėjo ruoštis šiam nusikaltimui. Taip pat, anot prokuroro, ne viena mergina galėjo patirti seksualinę prievartą.

„Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose matėme, kaip merginos pasakojo, apie kelionę su įtariamuoju, kaip jis siūlėsi jas pavežti. Labai prašome visas merginas, kurios, galbūt, nukentėjo nuo šio įtariamojo, kreiptis ar į mane, kitą prokurorą ar į policiją. Garantuojame anonimiškumą. Mūsų siekis yra išsiaiškinti, ar nužudytoji mergina yra vienintelė Valdo J. auka, o gal yra ir daugiau. Įtarimų yra visokių“, – dėstė S. Minkevičius.

Tyrėjams abejonių kelia Valdo J. elgesys. Jam bus paskirta pshiciatrinė ekspertizė.

Dienraštis „Klaipėda“ gavo informacijos, kad vargu ar Valdas J. iš vis planavo važiuoti į Klaipėdą. Dienraščio žiniomis, tokiai kelionei nebūtų užtekę degalų. Tap pat rašoma, kad pajutusi grėsmę mergina bandė pabėgti, tačiau Valdas J. ją pavijo ir sučiupo už šaliko, kurį ji numetė. „Klaipėda“ rašo, kad po to ji išsinėrė ir iš striukės, už kurios ją sugriebęs įtariamsis. Grumtynės vyko netoli Priekulės.

Po to, įtariama, sąmonę praradusią merginą jaunas vyras įgrūdo į mašiną ir nuvežė arčiau savo namų, kur jos kūnas ir buvo rastas. Peilis buvo naudojamas patyčioms. Dienraštis atskleidžia ir tai, kad vyras melavo merginos mamai. Esą ją nuvežęs į Klaipėdą, kad mergina buvusi neblaivi ir keistai elgėsi.