Pirminiais duomenimis, incidento priežastis – pora gruzinų iš vietnamiečio bandė atimti pinigus, praneša VSAT.

Sekmadienio popietę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centro (URC) pasieniečiai užfiksavo konfliktą sulaikytų užsieniečių bendrabučio patalpose. Čia gyvena neteisėtai į Lietuvą patekę asmenys.

Susimušė 9 Vietnamo ir 4 Gruzijos piliečiai. VSAT pareigūnai juos sutramdė ir išskyrė nenaudodami specialiųjų priemonių. Buvo iškviesta greitoji pagalba. Incidento tarp užsieniečių metu nesmarkiai nukentėjo 3 gruzinai ir 2 vietnamiečiai. Medikai apžiūrėjo jų mėlynes bei nubrozdinimus ir suteikė pagalbą, tačiau gabenti į gydymo įstaigą mušeikų neprireikė.

Pasieniečiams ėmus aiškintis konflikto priežastis pradėjo aiškėti, kad 2 gruzinai iš vietnamiečio bandė atimti pinigus. Pastarajam pagalbon atskubėjo 8 tautiečiai, kumščiais bandę paauklėti skriaudikus ir dar 2 į muštynes įsitraukusius gruzinus.

URC pradėjus įvykio tyrimą ir ėmusis priemonių atskirti konflikto dalyvius į atskiras patalpas vėliau sekmadienį centre buvo ramu.

Pastarąjį kartą muštynės tarp URC apgyvendintų gruzinų ir vietnamiečių buvo kilusios prieš mėnesį. Rugsėjo 17-ąją čia susimušė pusšimtis vietnamiečių ir 10 gruzinų, vienam iš kurių buvo sužalota ranka.

Tąkart pasieniečiai užsieniečius tramdė panaudodami jėgą ir ašarines dujas. Muštynės kilo, kai vienas Gruzijos pilietis pradėjo kabinėtis prie vietnamiečių ir reikalauti iš jų cigarečių.

Iš viso šiuo metu URC yra apgyvendinti 205 neteisėtai į Lietuvą patekę užsieniečiai bei prieglobsčio prašytojai. Daugiausiai tarp jų yra Vietnamo (123), Rusijos (23) ir Gruzijos (14) piliečių.

Užsieniečių registracijos centras yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.