Liepos 10 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, gavę informacijos apie galimą Patrulių rinktinės patrulių kyšininkavimą pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d. (Kyšininkavimas) ir sulaikė bei į areštinę patalpino Vilniaus aps. VPK PR 4-os kuopos 3-ojo būrio patrulį A. Z. Kitą dieną buvo sulaikytas ir jo kolega, to paties būrio patrulis T. U.

Pareigūnai įtariami tuo, kad liepos 8 d. apie 23 val. Talino gatvėje, Vilniuje, sustabdė sostinės gyventojo vairuojamą automobilį ir už pastarojo nepatraukimą administracinėn atsakomybėn dėl jo galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 str. (Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems) pareikalavo kyšio.

Vilniaus aps. VPK PR 4-os kuopos 3-ojo būrio patruliams, kurių tarnybos stažas yra tik 1 metai ir 10 mėnesių buvo įteikti pranešimai apie įtarimus bei paskirtos kardomosios priemonės.

Birželio 26 d. Imuniteto skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Kelių policijos valdybos pareigūnų kyšininkavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d.) ir praėjusią savaitę įteikė pranešimus apie įtarimus bei paskyrė kardomąsias priemonės KPV 2-os kuopos 2-ojo būrio patruliams.

Šie pareigūnai įtariami 2013 m. birželio mėn. 10 d. Laisvės pr. 60, Vilniuje, sustabdę vilniečio vairuojamą automobilį ir už nepatraukimą administracinėn atsakomybėn dėl pastarojo galimai padarytų administracinius teisės pažeidimų, numatytų Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241 str. 1 d., 2d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas), susitarė ir priėmė kyšį už tai, kad nebūtų surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisaraito duomenimis, Kelių policijos valdybos pareigūnai jau ir anksčiau yra patekę į Imuniteto skyriaus pareigūnų akiratį.

Vilniaus aps. VPK KPV 2-os kuopos 2-ojo būrio patrulis J. K., kurio tarnybos stažas yra 7 metai, yra kaltinamas tuo, kad 2012 m. gruodžio mėn. 9 d. iš galbūt neblaivaus vairuotojo susitaręs ir paėmęs 1600 Lt kyšį, šiuo metu Vilniaus apygardos teisme vyksta teisminis nagrinėjimas.

Vilniaus aps. VPK KPV 2-os kuopos 2-ojo būrio patrulis T. V., kurio tarnybos stažas yra 2 metai, 2014 m. vasario mėn. 11 d. buvo sulaikytas, įtarus 500 litų kyšio paėmimu, tačiau ikiteisminio tyrimo metu nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo, ikiteisminis tyrimas T. V. atžvilgiu buvo nutrauktas.

Šiuos ikiteisminius tyrimus kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorai.