VSAT Varėnos rinktinės Kabelių užkardos ruože šiuo metu praktiką atlieka grupė studentų. Jie pasienyje su Baltarusija vykdo kraštovaizdžio geografinius tyrimus ir kitus panašius specifinius darbus.

VSAT informuoja, kad ketvirtadienį telefonu į Kabelių pasieniečius kreipėsi vienas studentas ir pranešė, kad tokių tyrinėjimų metu miške aptiko dėžę, kuri buvo apvyniota polietilenu ir lipnia juosta. Ši nuošali vieta yra Varėnos rajone, maždaug už 6 km į Lietuvos gilumą nuo Ašašninkų kaimo, esančio prie pat sienos su Baltarusija.

Paaiškėjo, kad studentas miške aptiko dėžę, kurioje buvo 500 pakelių cigarečių „Viceroy“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Kabelių pasieniečiai su tarnybiniu šunimi patikrino aplinkines vietoves, bet daugiau nieko įtartino nerado. Panašu, kad cigaretės miško tankmėje buvo pamestos jau senokai.

Tą pačią dieną Kabelių užkardos veikimo teritorijoje Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai rado miške paslėptą keturratį motociklą be numerių. Ši vieta yra už kelių kilometrų nuo sienos, miško tankmėje, netoli miško keliuko tarp Varėnos rajono Pogarendos ir Marcinkonių kaimų.

Neatmetama, kad motociklą čia galėjo palikti asmenys, planavę juo gabenti iš Baltarusijos neteisėtai atgabentas kontrabandines cigaretes.

Abu radiniai saugomi Kabelių užkardoje.